archive3 Janar, 2023 - 23:48

Lajme

Boksieri shqiptar theret për vdekje në Gjermani

Të shtunën në mëngjes punonjësit në stacionin e trenit Gunzenhauser në Gjermani kishin gjetur një person pa shenja jete. Ai gjendej në hekurudhë dhe me plagë të marra nga një mjet i mprehtë. Është zbuluar se bëhet fjala për ish-kampionin në boks për zonën e Norbayerit të Gjermanisë, boksierin me...
Lajme

Kthehet moti i keq në SHBA, ky është parashikimi

Më shumë se 30 centimetra borë pritet të bjerë në rrafshinat veriore dhe në mesperëndim të SHBA – së brenda 24 orëve të ardhshme, parashikojnë sinoptikanët. Ndërsa, i njëjti sistem barometrik kërcënon tornado dhe stuhi të forta në pjesën më të madhe të jugut. Pas rënies së rreth 30 centimetra...
Lajme

Hapet aplikimi për shtesat mujore për fëmijët deri në moshën 16 vjeçare

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se tashmë është hapur aplikimi për shtesa mujore, për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Siç shkruan ai, kjo përmbush në tërësi njërin prej premtimeve kryesore, të qeverisë Kurti, përcjell klankosova.tv. ”Dhe, më në fund, përmbushet në tërësi njëri...
1 2
Page 1 of 2