archive1 Janar, 2023 - 23:49

Lajme

Kusari Lila uron Kroacinë: Serbia mbetet peng i mentalitetit pushtues, ndërsa Kroacia ishte për lirinë e lëvizjes

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka uruar Kroacinë për hyrjen në zonën Schengen si dhe për hyrjen në fuqi të përdorimit të valutës euro. Përpos urimit ndaj Kroacisë si inpirim, Kusari-Lila ia ka përmendur Serbisë mentalitetin e saj pushtues në Ballkan, duke e lënë larg integrimeve....
Lajme

“Allah, mbushe mend këtë popull” – Mjeku nga Drenasi publikon fotografitë e lëndimeve nga mjetet pirotenike

Feriz Bytyqi, mjek në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Hafir Shala”, në Drenas ka publikuar disa rentgenë të rasteve të lëndimit nga mjetet pirotenike mbrëmë gjatë festës së Vitit të Ri. Ai tha se në Facebook vendosi t’i publikoi vetëm disa raste më serioze dhe që u regjistruan vetëm në...
Lajme

“Pse ia ke çu kërkesën gruas sime në facebook?”, bashkëshorti kërcënon një burrë, vetë përfundon në pranga

Rrjetet sociale shpesh bëhen mollë sherri të konflikteve të ndryshme që pasojnë me kërcënime, përleshje e rrahje brutale. Këto raste nuk janë të rralla në vendin tonë dhe për pasojë përfundojnë në Polici, ku kërkohet ndihmë. Kështu ka ndodhur mbrëmë pas mesnate, në rrugën “Lekë Dukagjini” në Gjakovë, ku plasi...
Lajme

Mërgimtari nga Drenasi ndihmon 15 familje me nga 100 euro

Bashkëatëdhetari ynë Miftar Shala nga fshati Vuqak Komuna Drenas që jeton dhe punon në Osnbrück të Gjermanisë, në bazë të vullnetit të tij human ka përkrahur 15 familje qe kanë persona me Aftësi të Kufizuara, me gjëndje të rënduar ekonomike me vlerën prej 100 euro për familje gjithsejt 1500 euro....
Sporti

Andin Lokaj transferohet në këtë platformë televizive

Komentatori Andin Lokaj do ta nisë punën në platformën televizive ArtMotion që nga java e dytë e vitit 2023, pasi u largua nga Radio Televizioni Publik i Kosovës (RTK) në dhjetor. Gazetari Lokaj njoftimin për largimin nga televizioni publik e dha përmes një statusi në Facebook më 10 dhjetor, menjëherë...
1 2
Page 1 of 2