archive31 Dhjetor, 2022 - 23:08

Lajme

Gara me vetura në Vranjevc, pëson një këmbësor

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë. Rasti ka ndodhur në Vranjevc, teksa një raportues thotë për Indeksonline se veturat ishin duke bërë gara mes vete. Akoma nuk dihet gjendja shëndetësore e viktimës./Indeksonline/...
Sporti

FFK dhe Komuna e Prishtinës nënshkruajnë marrëveshjen për stadiumin “Fadil Vokrri”

Federata e Futbollit e Kosovës dhe Komuna e Prishtinës kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës për stadiumin “Fadil Vokrri”. Marrëveshja është nënshkruar nga presidenti Agim Ademi dhe kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama. Sipas kësaj marrëveshje, stadiumi “Fadil Vokrri” edhe për pesë vjet të tjera do të vazhdojë të menaxhohet...
Lajme

Gjendet i vdekur në trotuar një burrë në Podujevë

Një burrë është gjetur i vdekur në një trotuar në Podujevë, raporton Express. Sipas familjarëve të tij, viktima ka qenë duke vuajtur nga sëmundje të zemrës. “TRUP I PAJETË- Podujevë 30.12.2022, 06:12. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se e ka gjetur të shtrirë në trotuar viktimën mashkull kosovar. Sipas familjarëve,...
Lajme

KEDS tregon a do të kemi furnizim me rrymë gjatë festave

KEDS dhe KESCO kanë njoftuar se furnizimi me energji elektrike në Kosovë është i qëndrueshëm. Në një komunikatë për media thuhet se në prag të festimit të Vitit të Ri, për të rritur sigurinë e furnizimit janë mobilizuar 400 punëtorë, të cilët do të angazhohen në tërë territorin e vendit,...
1 2
Page 1 of 2