archive29 Dhjetor, 2022 - 23:41

Lajme

Vjen një lajm i mirë për çmimet e naftës

Çmimet e naftës ranë të enjten në tregjet ndërkombëtare drejt 82 dollarëve nën presionin e frikës se përhapja e përsëritur e COVID në Kinë mund të kërcënojë rimëkëmbjen e kërkesës. Në tregun e Londrës, çmimi i një fuçie rreth mesditës ishte 96 cent më i ulët se në mbylljen e...
Sporti

Tragjike për futbollin, vdes “mbreti” Pele

Është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare “mbreti” i futbollit, legjenda e Brazilit Pele. Pele, “mbreti” brazilian i futbollit, i cili fitoi tre Kupat të Botës, rekord dhe u bë një nga figurat më rëndësishme të sportit të shekullit të kaluar, ndërroi jetë këtë të enjte. Flamurtari i “lojës së...
Lajme

Babai në hall, djali e kërcenon me vrasje pasi nuk i dha para

Telashet mes prindërve dhe fëmijëve jo rrallëherë përfundojnë si raste në Polici, ku kërkohet ndihmë si pasojë e kërcënimeve, përleshjeve e dhunës që ushtrohen në familje. Një rast i tillë ka ndodhur edhe gjatë ditës së djeshme në një familje në Vushtrri, ky djali 25-vjeçar, ka kanosur seriozisht prindin e...
1 2 3 6
Page 1 of 6