archive28 Dhjetor, 2022 - 23:43

Lajme

Ministrja Haxhiu nuk përmbahet: Prokuroria Speciale dhe Gjykata kanë zgjedhur të jenë krah grupeve kriminale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sonte ka deklaruar se zëvendësimi i masës së sigurisë për ish-policin serb, Dejan Pantiq, nga paraburgimi në arrest shtëpiak, është veprim i rëndë dhe sipas saj tregon situatën e rënduar brenda sistemit të drejtësisë. Sipas ministres institucionet e drejtësisë si Prokuroria Speciale dhe Gjykata Themelore,...
Lajme

Grenell kërkon lirimin e të gjithë serbëve që protestonin

Ish-emisari i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka bërë një reagim pas situatës në veri dhe bllokimit të Merdarës për hyrje-dalje, të martën mbrëma. Ai ka thënë se serbët e arrestuar të cilët protestuan paqësisht duhet të lirohen, teksa Serbia të kërkojë heqjen e barrikadave. “Të gjithë serbët e...
1 2 3 4
Page 1 of 4