archive26 Dhjetor, 2022 - 23:30

Lajme

Mësohet sa ditë do të kenë pushim dimëror nxënësit

Kalendari i vitit shkollor 2022-2023 ka pësuar ndryshime. Kjo si pasojë e grevës së mbajtur përgjatë 22 ditëve nga mësimdhënësit. Andaj Ministria e Arsimit, ka paraparë të mbahet mësim të shtunave, e pushimin dimëror të nxësnëve ua ka shkurtuar në vetëm pesë ditë. Por, ky vendim nuk po mbështetet nga...
Sporti

Pos Leo Messi’t, këta janë favoritët për Topin e Artë

Ceremonia e Topit të Artë 2023 do të pritet me padurim për disa arsye. Pikërisht në mes të çmimit të vitit 2023 ishte Kupa e Botës Katar 2022. Turnetë e Kupës së Botës gjithmonë ndikojnë shumë në përbërjen e listës së ngushtë dhe këtë herë nuk do të jetë ndryshe....
Lajme

Aksident me të lënduar në rrugën Podujevë – Prishtinë (VIDEO)

Pak minuta më parë ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Podujevë – Prishtinë. Nga informacionet e para jozyrtare thuhet se ka persona të lënduar. Ende nuk ka informacione nga Policia rreth këtij aksidenti. PodujevaSot do të ju mbajë të informuar. Më poshtë mund t’i shihni pamjet e këtij aksidenti....
Lajme

Të paktën 37 të vdekur nga stuhia dimërore në SHBA

Miliona njerëz janë përballur me stuhinë dimërore që ka lënë të vdekur të paktën 37 njerëz në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe pritet të marrë më shumë jetë pasi ka bllokuar disa banorë brenda shtëpive dhe ka ndërprerë energjinë në dhjetëra e mijëra shtëpi e biznese. Shtrirja e stuhisë...
Lajme

Ambasadori amerikan dënon sulmin ndaj gazetarëve kosovarë në veri

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka dënuar sulmet në veri ndaj gazetarëve kosovarë. Të hënën një ekip i Klan Kosovës është sulmuar në fshin Zupç, ku kanë marrë lëndime gazetarja Qëndresa Bellagoshi dhe shoferi Elsad Sinani. Ndaj sulmit reagoi edhe Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës. “SHBA-ja i bashkohet...
Lajme

Rritet numri i viktimave në SHBA dhe Kanada nga i ftohtit

Të paktën 51 persona kanë mbetur të vdekur shkaku i temperaturave të ulëta në Amerikën e Veriut. Zyrtarët thonë se 47 persona kanë vdekur në nëntë qytete të SHBA-së, ndërsa zona më e prekur është qyteti i Bufalos, në Nju Jork. Ndërkohë, katër vdekje janë shënuar në Kanada, ku një...
1 2 3
Page 1 of 3