archive25 Dhjetor, 2022 - 22:50

Lajme

KFOR tregon se a u sulmua patrulla e tyre në Veri

KFOR-i ka dhënë detaje lidhur me sulmin e sotshëm në veri. Në një përgjigje për Kohën, KFOR-iu ka thënë se afër një patrulle të tij ka pasur të shtëna. Tutje ka konfirmuar se nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. “Në këtë moment mund të konfirmoj se para disa...
Lajme

Kurti uron besimtarët krishterë duke e cituar Jezu Krishtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Krishtlindjet përmes një postimi në Twitter. Ai e ka cituar edhe një thënie të Jezu Krishtit. “Bëjuni të tjerëve ashtu siç do të dëshironit që ata të bënin me ju“, është citimi që Kurti e ka bërë duke thënë se ky urdhër është...
Lajme

Ish-ushtari i UÇK’së i dërgon porosi Vuçiqit: Mos provokoni. Nuk jemi ata të 99-tës, jemi 50 herë më të fortë

Në emisionin Kojshia Show, mysafir për këtë javë ishte ish-ushtari i UÇK’së, Ridvan Tahiri, i cili, me grupin e tij të vullnetarëve, është kthyer në një fije shprese për të gjithë ata persona, të cilët po humbin në rrethana të panjohura, shkruan Korrespodenti. Ai, në këtë emision foli edhe për...
Lajme

Ish-ushtari UCK’së mes lotëve zbulon si serbët i masakruan nënen dhe e futen në qese berlogu, tronditën të gjithë në studio nga ky rrëfim

Ish-ushtari i UÇK’së, Hasan Metushi, në emisionin Koshia Show, mes lotësh ka rrëfyrt ditën më të vështirë që e kishte në jetën e tij, masakrimin e nënës së tij nga ushtria Serbe në masakrën e Reçakut. Ende e viziton atë vend dhe ulet aty ku ishte ulur 23 vite më...
ShowBiz

Rasim Avdyli befason të gjithë, ‘fejohet’ live në emision me defa e tupana. Ja kush është vajza që i mori zemrën

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë ishte një mysfir special. Bëhet fjalë për mërgimtarin e famshëm të Tiktok’ut, Rasim Avdylin. Ai u bë i fasmhëm për shkak të dashurisë së tij ndaj ish të dashurës gjermane, me të cilën, gjatë verës edhe u martua dhe e bëri atë myslimane, shkruan...
1 2
Page 1 of 2