archive23 Dhjetor, 2022 - 23:47

ShowBiz

Si filloi përplasja e Getinjos me Vivienin? (VIDEO)

Getinjo dhe Vivieni qysh në ditët e para të Big Brother VIP Kosova kanë filluar një lidhje aty brenda shtëpisë. 10 ditët e para, ata i kaluan pothuajse gjatë gjithë kohës së bashku, madje edhe bashkë e ndanin shtratin, përcjell Klankosova.tv. Mirëpo, përplasjet dhe diskutimet mes tyre kanë filluar, ku...
ShowBiz

Të gjithë banorët shkojnë në nominim. Kush do të dalë sonte?

Gjatë javës, banorët e shtëpisë së Big Brother VIP Kosova kanë thyer rregullat e shtëpisë. Dikush pa mikrofon, dikush duke përdorur gjuhë të papërshtatshme, e dikush tjetër duke folur në gjuhë të huaja, janë disa nga rregullat e thyera nga banorët. Një tjetër thyerje e rregullës është edhe fjetja e...
ShowBiz

Edoni zbulon se është biseksual

Edoni sonte në Prime ka zbuluar orientimin e tij seksual. Ai është shprehur se i përket komunitetit LGBTIQ+, përcjell Klankosova.tv. Konkretisht ai ka treguar se është biseksual....
Lajme

33-vjetori i themelimit, Abdixhiku: Pas lirisë, LDK u angazhua në rrugëtimin për demokraci dhe pavarësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në fjalën e tij në 33- vjetorin e themelimit të kësaj partie, ka thënë se pas lirisë, LDK është angazhuar në rrugëtimin për demokraci dhe pavarësi, raporton Gazeta10. Abdixhiku ka thënë se në kohët më të errëta intelektualët e shquar kanë krijuar...
Lajme

Vazhdon tmerri i mërgimtarëve që janë nisur drejt Kosovës, kolonat në kufirin Kroaci-Serbi deri në 3 km të gjata

Kolona të gjata janë krijuar në kufirin Kroaci-Serbi, ku gjenden shumë mërgimtarë që ia kanë mësyrë Kosovës për festat e fund vitit. Në grupin Marakli t’Kerreve, mërgimtarë që gjenden në rrugë, thonë se kolonat shkojnë deri në 3 kilometra. Kolona të gjata ka edhe në kufirin Serbi-Kosovë. Përkundër situatës së...
Lajme

Ish-këshilltari i Thaçit kërkon dorëheqjen e Mehmet Krajës

Artan Behrami, ish-këshilltar i ish-presidentit Hashim Thaçi, ka reaguar pasi ASHAK-u është distancuar nga analiza e Mehmet Krajës. Ai ka kërkuar dorëheqje të kryetarit të ASHAK-ut dhe ngritje të padisë ndaj tij. “Dorëheqje dhe padi”, ka shkruar Behrami. Seksioni i Shkencave Shoqërore të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës...
Lajme

Aktorja që publikoi videon e infermiereve duke rrahur të moshuarë, nderohet me mirënjohje nga Prokuroria e Pejës

Aktorja Kaltrinë Zeneli, e cila ka publikuar videon e rrahjes së të moshuarës, është nderuar me mirënjohje nga Prokuroria Themelore në Pejë. Kjo mirënjohje Zenelit i është ndarë “për guximin dhe kontributin e dhënë në paraqitjen e rastit ‘Orenda’, si dhe inkurajimin e qytetarëve për raportimin e rasteve në Prokurori”....
1 2 3 4
Page 1 of 4