archive19 Dhjetor, 2022 - 23:50

Lajme

Ky është kosovari që u vra me thikë në Zvicër

Një 28-vjeçar nga Kosova u godit me thikë për vdekje të dielën në rrugët e Biere në Zvicër. Edhe autori i dyshuar është një shtetas kosovar 55-vjeçar. 28-vjeçari u gjet i pajetë në rrugë dhe kishte humbur një sasi të madhe gjaku. Mësohet se viktima është Zenel Gashi. Sipas hetimeve...
Lajme

Halil Kastrati jep lajmin e madh, në fundvit dhuron 113 shtëpi të reja

Këtë vit Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” shënon 13 vjetorin e themelimit. Humanisti i njohur, Halil Kastrati, i cili udhëheq edhe këtë shoqatë jep lajmin e madh se do të bëhet dhurimi i 113 shtëpive të reja. “𝗟𝗮𝗷𝗺 𝗶 𝗺𝗮𝗱𝗵 𝘔𝘦 𝘳𝘢𝘴𝘵𝘪𝘯 𝘦 13 𝘷𝘫𝘦𝘵𝘰𝘳𝘪𝘵 𝘵𝘦 𝘚𝘩𝘰𝘲𝘢𝘵ë𝘴 𝘉𝘢𝘮𝘪𝘳𝘦𝘴𝘦 “𝘑𝘦𝘵𝘪𝘮𝘢𝘵 𝘦...
Lajme

Nervozohet Valon Syla: Pse s’po e çon Kurti FSK-në n’Veri

Në Pressing të T7 është zhvilluar një debat në mes analistëve të Pressingut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Valon Sylës. Temë ishte çështja e sovranitetit dhe gjendjes në Veriut të Kosovës, por edhe kërkesave ndërkombëtare. Donika Kadaj-Bujupi tha se “qeveritë e kaluara kanë nënshkruar marrëveshje për të mos e dërguar FKS-në në...
1 2 3 4
Page 1 of 4