archive18 Dhjetor, 2022 - 23:45

Lajme

Rrahje te Hib Petrol: Theren me thikë dy të rinj

Përleshjet mes të rinjve ku përpos grushteve përdoren edhe mjetet tjera të forta e të mprehta, janë bërë të shpeshta në vendin tonë. Ka shumë raste kur kanë përfunduar edhe tragjikisht, duke u shndërruar kështu në një dukuri shqetësuese, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur edhe sot...
Sporti

Çka veshi Messi gjatë ngritjes së trofeut të Kupës së Botës?

Argjentina është kampione e botës në futboll. Në finalen dramatike, Argjentina ka mposhtur Francën. Finalja e Kupës së Botës në Katar është vendosur me penallti. Argjentinasit kanë fituar 4:2 me penallti. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk kanë dhënë fitues (3:3). Për Argjentinën është titull i tretë i botës. Kështu...
Sporti

Ja sa para fitoi Argjentina, pas triumfit në Kupën e Botës

Argjentina është kampione e botës në futboll. Në finalen dramatike, Argjentina ka mposhtur Francën. Finalja e Kupës së Botës në Katar është vendosur me penallti. Argjentinasit kanë fituar 4:2 me penallti. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk kanë dhënë fitues (3:3). Për Argjentinën është titull i tretë i botës. Kështu...
Sporti

Moment emocionues/ Shikoni festën e Lionel Messit me nënën e tij

Argjentina është kampione e botës në futboll. Në finalen dramatike, Argjentina ka mposhtur Francën. Finalja e Kupës së Botës në Katar është vendosur me penallti. Argjentinasit kanë fituar 4:2 me penallti. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk kanë dhënë fitues (3:3). Për Argjentinën është titull i tretë i botës. Kështu...
Sporti

Mbappe shpallet golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës 2022

Argjentina është kampione e botës në futboll. Në finalen dramatike, Argjentina ka mposhtur Francën. Finalja e Kupës së Botës në Katar është vendosur me penallti. Argjentinasit kanë fituar 4:2 me penallti. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk kanë dhënë fitues (3:3). P ër Argjentinën është titull i tretë i botës....
Lajme

Befason kunati i Albulena Haxhiut: Hashim Thaçi ka qenë pjesa më e lavdishme e UÇK’së, do ta shisja krejt tokën për ta nxjerrë nga Haga

Ish-ushtari i UÇK’së, Dardan Krasniqi, i cili ishte edhe aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, në emisionin Kojshia Shoë ka folur për Gjykatën Speciale, të cilën e ka quajtur raciste. Ai ka thënë se ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë pjesa më e lavdishme e luftës çlirimtare, përcjell Korrespodenti. Ka qenë...
Lajme

Debat i ashpër për Rezolutën 1244 dhe Zajednicën, kunati të Albulena Haxhiut i reagon keq aktivistes serbe – Ja çfarë ndodh

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin ish-ushtari i UÇK’së, Dardan Krasniqi si dhe aktivistja serbe, Jelena Bulatoviç, të cilët folën për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për mundësinë e tejkalimit të këtyre problemeve mes serbëve dhe shqiptarëve, shkruan Korrespodenti. Aktivistja serbe, në këtë...
Lajme

Tronditë bashkëkombësit serbja Jelena Bulatoviç: Djalin tim do ta dërgoja në Ushtrinë e Kosovës

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin ish-ushtari i UÇK’së, Dardan Krasniqi si dhe aktivistja serbe, Jelena Bulatoviç, të cilët folën për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për mundësinë e tejkalimit të këtyre problemeve mes serbëve dhe shqiptarëve, shkruan Korrespodenti. Aktivistja serbe ka thënë...
Lajme

Moderatori provokon aktivisten serbe: Si do të ishit ndjerë ju nëse ua kishin masakruar e zhdukur kufomën e nënës tuaj? – Përgjigja e saj do t’ju habisë

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin ish-ushtari i UÇK’së, Dardan Krasniqi si dhe aktivistja serbe, Jelena Bulatoviç, të cilët folën për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për mundësinë e tejkalimit të këtyre problemeve mes serbëve dhe shqiptarëve, shkruan Korrespodenti. Aktivistja serbe, në këtë...
1 2 3 5
Page 1 of 5