archive17 Dhjetor, 2022 - 23:50

Lajme

NZZ: Kosova e Serbia, diskutime sekrete në Zvicër

Situata në pjesën veriore të Kosovës, muajin e fundit është përkeqësuar, dhe krejt nisi nga suspendimi më 3 nëntor i drejtorit rajonal të policisë në veri, Nenad Gjuriq, i cili kishte refuzuar që të zbatonte vendimin e Qeverisë për shpërndarjen e fletave qortuese, për shoferët që kanë makina me targa...
Lajme

Nuk do t’iu besoni syve kur ta shihni këtë video: Shikoni çfarë bënë ky shofer autobusi në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama, ka shpërndarë një video aspak të zakontë të një qytetari i cili vandalizon infrastrukturën rrugore, duke tentuar t’i bëjë vend autobusit që është parkuar ilegalisht. Sipas kryetarit Rama, Prishtina po bën çmos për të përmirësuar kushtet në trafik, teksa një sjellje e tillë...
ShowBiz

Andi i Big Brother Kosoves i befason të gjithë: Kurrë në jetë libër nuk kam lexuar, para gjashtë muajve ia kam filluar

Xhudisti dhe blogeri Andi Artani, është një nga banorët e shumë diskutuar të spektaklit Big Brother VIP Kosova. Ai është një nga konkurrentët më aktivë përsa i përket bisedave dhe debateve që zhvillohen brenda shtëpisë. Së fundmi, në një bisedë të bërë mes banorëve, Andi ka treguar një detaj shumë...
ShowBiz

Sinan Vllasaliu: Ibrahim Rugova është baba i Kosovës

Këngëtari i njohur, Sinan Vllasaliu i ftuar në emisionin “FAKTE me Adnan Merovcin” në KlanKosova, ka folur krejtësisht jashtë profesionit të tij. Për të parën herë ai ka shprehur disa qëndrime të tij për politikën në Kosovë. Për Vllasaliun, presidenti historik Ibrahim Rugova ishte i pakontestueshëm politikisht. “Nëse flasim me...
ShowBiz

Arsyeja e çuditshme që bëri Getinjon të kërcej nga kati i katërt

Reperi Getinjo emri i vërtetë i të cilit është Getoar Aliu, është bërë i njohur tashmë për tregimin e historive të çuditshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova. Gjatë pasdites të së shtunës, ai ka bërë një tjetër rrëfim të veçantë për banorët duke kujtuar një ngjarje nga fëmijëria....
Lajme

Fabrika e Kërpurdhave hap 107 vende të lira pune

107 vende të lira puna janë hapur në fabrikën e kërpudhave të njohur si “Oriental Mushrooms” L.L.C, shkruan Mitropol. Njoftimi për këtë konkurs është bërë përmes një postimi në rrjetet sociale nga vetë kompania. Njoftimi i plotë: KONKURS PËR PLOTËSIMIN E VENDEVE TË LIRA TË PUNËS Rreth Mabetex Group Mabetex...
1 2 3 5
Page 1 of 5