archive15 Dhjetor, 2022 - 23:57

Lajme

Ekskluzive: Katërshja e madhe sërish në aksion – Escobar, Lajçak e diplomatët franko-gjerman të shtunën në Kosovë

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i BE-së për dialogun, Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do ta vizitojnë sërish Kosovën të shtunën e kësaj jave. Kështu ka bërë të ditur autori i emisionit “Politiko”, Kushtrim Sadiku në transmetimin direkt, raporton Gazeta10. Ai ka njoftuar po...
Lajme

Sondazhi i UBO: VV 42.6%, LDK 19.8%, PDK 19%

Në RTV Dukagjini është prezantuar sonte sondazhi i “UBO Consulting”, që tregon disponimin e qytetarëve se për kë do të votonin, nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin këtë të diele. Sipas këtij sondazhi, 42.6 përqind do të votonin për Lëvizjen Vetëvendosje, 19.8 përqind për Lidhjen Demokratike të Kosovës, 19 përqind...
Lajme

Vdes Ismajl Kastrati, ish kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës

Pas një sëmundje të shkurtë në moshën 79-vjeçare ka ndërruar jetë Ismajl Sali Kastrati, ish-kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës, raporton Gazeta10. I lindur në Hogosht të Kamenicës, në një familje me tradita kombëtare Kastrati mbajti pozita të ndryshme të larta në fushën e ekonomisë dhe financave. Prej vitit 1999...
Lajme

Një grua bie nga ndërtesa në lagjen “Emshir” të Prishtinës

Një grua ka pësuar lëndime pasi ka rënë nga një ndërtesë në lagjen "Emshir" të Prishtinës. Lajmin për KOHËN e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se hetuesit janë duke punuar në sqarimin e rrethanave lidhur me rastin. “Sot rreth 18:00,...
Lajme

Theret me thikë një person në Dardani

Policia e Kosovës ka bllokuar pjesën tek bulevardi “Bill Clinton” kjo pasi që një person është therur aty me një mjetë të mprehtë, raporton Gazeta10. Lajmin për Gazeta10 e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë së rajonit të Prishtinës, Flora Ahmeti e cila ka thënë se rasti ka ndodhur më herët...
1 2 3 6
Page 1 of 6