archive14 Dhjetor, 2022 - 21:06

ShowBiz

Adelina Ismaili feston ditëlindjen, kaq vite mbushi ajo

Këngëtarja padyshim që mbetet diva e muzikës së lehtë shqiptare. Adelina Ismaili ka qenë figura e cila ka thyer shumë tabu në tregun muzikor shqiptar. Madje shpesh herë ajo ka qenë edhe inspirim për këngëtaret e reja. Ajo vazhdon të mbetet ikonë edhe pse vitet ikin. Për shumë kë, mosha...
Lajme

Kryetari Rama i vendosur: Sheshi do zgjatet deri tek Posta

Në ndezjen e dritave festive në Tregun e Fundvitit, qe edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij Kristalja, bashkë me fëmijët e tyre. Ai është shprehur se tashmë Prishtina ka edhe një shesh të ri, atë ”Xhorxh Bush”, që sipas tij, krijon një siguri...
Lajme

Presidenca e Këshillit dhe Parlamenti Evropian bien dakord për udhëtimin pa viza për Kosovën

Presidenca e Këshillit dhe përfaqësuesit e Parlamentit Evropian sot kanë arritur marrëveshje për projekt-rregulloren për udhëtimin pa viza për poseduesit e pasaportave të lëshuara nga Kosova. ”Teksti i rënë dakord tani duhet të miratohet nga Këshilli dhe Parlamenti Evropian përpara se të kalojë procedurën formale të miratimit”, thuhet mes tjerash...
ShowBiz

Filmi “Dasma e Gollakut”, premierë në DTV më 23 dhjetor

Filmi i metrazhit të shkurtër “Dasma e Gollakut”, do të shfaqet premierë në televizonin DTV, më 23 dhjetor, ora 20:00. Ky film gjatë xhirimeve kishte marrë vëmendjen edhe të gazetarëve nga Ukraina. Ishte Ludmila Makey, e cila gjatë xhirimit të filmit, kishte thënë se ëndërr e kishte ta shihte se...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6