archive10 Dhjetor, 2022 - 02:18

Lajme

A do të shtyhen zgjedhjet në veri?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur dje një mbledhje të jashtëzakonshme në lidhje me zgjedhjet në katër komunat në veri të Kosovës. Gjatë kësaj mbledhjeje, KQZ-ja ka ardhur në përfundim se ky komision nuk rekomandon nëse duhet të shtyhen zgjedhjet apo jo për një datë tjetër. Kryetari Kreshnik Radoniqi ka...
Lajme

Arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Evropian

Eurodeputetja socialiste greke, Eva Kaili, një nga 14 nënkryetaret e Parlamentit Evropian, u morr në pyetje dhe më pas u arrestua prej policisë belge të premten në mbrëmje në lidhje me dyshimet për korrupsion që përfshin “një vend të Gjirit”. Katër arrestime të tjera ishin bërë tashmë në kryeqytetin belg...
Lajme

“Veriu i Kosovës mund të ndezë konflikte në tri shtete”

Dushan Janjiq nga Forumi për Marrëdhënie Etnike në Beograd, vlerëson se ekziston një “situatë urgjente” në veri të Kosovës që mund të “ndezë automatikisht konfliktet në Serbi, Bosnjë dhe Hercegovinë dhe Mal të Zi”. Janjiq thotë se “aktualisht është një zjarr i vogël që mund të shuhet me pak rërë,...
Lajme

Paralajmërimi i Stoltenberg për luftën në Ukrainë: Ekziston rreziku që të shndërrohet në një luftë të madhe midis NATO-s dhe Rusisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shqetësimin se luftimet në Ukrainë mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shndërrohen në një luftë midis Rusisë dhe NATO-s, sipas një interviste të trasnmetuar të premten. “Nëse gjërat shkojnë keq, situata mund të përshkallëzohet më tej,” tha Sekretari i Përgjithshëm i...
ShowBiz

Ganimete Musliu shkon në veri, publikon video nga atje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka shkuar në veri, në kohën atje ka shpërthime dhe sulme ndaj zyrtarëve policorë dhe madje edhe mediave. Ajo në Facebook ka publikuar një video nga veriu teksa ka shkruar se policëve u duhen sigurimet shëndetësore. “Kur të gjithë...
ShowBiz

Kjo është banorja e re e Big Brother VIP Kosova

Sigurisht, vëmendja kësaj thënie nuk kishte si t’i mungonte as në natën e Prime, ku Getinjo e ka ritheksuar se nuk e beson teorinë e provuar shkencërisht se realisht, “Toka është e rrumbullakët”. “Respekt për të gjithë mësuesit dhe profesorët që kanë studiuar gjeografinë. Por, unë Getoar Aliu nuk i...
1 5 6 7
Page 7 of 7