archive10 Dhjetor, 2022 - 23:54

Lajme

Skender Hyseni pyet: Ku je ti e mjera presidente dhe ti trim Albin?

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni, ka quajtur presidenten Vjosa Osmani të mjerë, teksa ka kritikuar atë bashkë me kryeministrin Albin Kurti, pas zhvillimeve të fundit në veri. Ai ka thënë se është “mozomakeq për këtë vend ne duar të kujt ka mbetë”. Ky është postimi i plotë i...
Lajme

Publikohen pamjet e sulmit ndaj Policisë së Kosovës

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, i ka publikuar pamjet e policit të plagosur në sulmin e para dy netëve ndaj Policisë së Kosovës. “Aleksandër Vuçiq, ish-ministri i propagandës në kohën e Millosheviqit, në mungesë të çdo preteksti e arsyetimi për veprimet kriminale të grupeve që dirigjon, i është kthyer rolit...
Lajme

Grenell fajëson sërish Kurtin: Ai po krijon kaos

Ish-emisari i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për zhvillimet e fundit në veri. Grenell ka shkruar në rrjete sociale se Kurti po krijon kaos. “Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po krijon kaos të njëanshëm në veri dhe po përpiqet qartë të shpërqendrojë...
Lajme

Plumba, shok-bomba dhe barrikada- kjo është situata në veri

Pas arrestimit të ish-pjestarit të policisë i cili dyshohet për suml ndaj policisë, në veri janë vendosur barikadat nga banorët serb. Policia ka njoftuar se janë sulmuar nga grupe kriminale dhe janë kunërpërgjigjur, poashtu poicia njoftoi se përkohësisht janë mbyllur pikat kufiatare në Jarinje e Bërnjak. Në veri u hodhën...
Lajme

Latifi: Sonte, veriu praktikisht është në gjendje lufte

Analisti dhe profesori Blerim Latifi ka reaguar pas gjendjes së krijuar në veri të vendit. Përmes një shkrimi në Facebook, Latifi tha se sonte Veriu praktikisht është në gjendje lufte. “Sonte Veriu praktikisht është në gjendje lufte. Afër Ujmanit ka pasur këmbim zjarri midis policisë së Kosovës dhe paramilitarëve serbë,...
Lajme

Serbët nuk tërhiqen, pas barrikadave në Veri vendosen edhe tenda

Serbët lokalë në veri të Republikës së Kosovës të nxitur dhe kontrolluar nga Beogradi kanë vendosur barrikada dhe kanë bllokuar rrugët që çojnë në Jarinjë dhe Bërnjak. Në Rudarë në Zveçan ndërkohë janë ngritur edhe disa tenda në të cilat po qëndrojnë serbët të cilët kanë bllokuar rrugët. Situata vazhdon...
Sporti

Franca vazhdon, anglezët me aeroplanin e parë nisen për në ishull

Franca ka arritur ta mposht Anglinë me rezultat 2-1 për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Botës. ‘Gjelat’ ishin të parët që rrezikuan me Olivier Giroud, i cili gjuajti, por në vend ishte Jordan Pickford. Por në minutën e 17-të, Franca arriti të shënojë me Auriel Tchouamenin që lëshoi...
Lajme

Aksident i rëndë në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, ambulanca arrin në vendngjarje

Një aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, në segmentin rrugor që kalon nëpër fshatin Nadakoc. Në pamjet e dërguara nga lexues të portalit VushtrriaOnline, shihet se në aksident janë të përfshira dy vetura. Ende zyrtarisht nuk ka konfirmim për shkallën e lëndimit, apo lëndimet eventuale nga ky aksidenti. Kujtojme se...
Lajme

Tragjike: Vetura godet për vdekje një 80-vjeçare në Mitrovicë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 21:00 në fshatin Zhabarë të Mitrovicës, ku si pasojë ka humbur jetën një këmbësore, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka bërë me...
1 2 3 7
Page 1 of 7