archive7 Dhjetor, 2022 - 23:43

Lajme

Kërcënoi Zana Avdiun, arrestohet një 22-vjeçar

Zana Avdiu ka qenë një prej emrave më të përmendur ditët e fundit. Aktivistja kosovare kritikoi gjestin e Granit Xhakës në ndeshjen përballë Serbisë, kritikë kjo që ngjalli reagime të shumta në rrjetet sociale. Nuk mungoi as vet babai i futbollistit, që në një mënyrë edhe kërcënoi Avdiun, duke i...
Lajme

Sulm me shok-bomba në dy lokacione në veri

Në veri të Mitrovicës kanë ndodhur dy sulme me shok-bomba në dy lokacione të ndryshme. Lajmin për Klankosova.tv, e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Besim Hoti. “Dy sulme me shok-bomba në dy lokacione. S’ka dëme, s’ka të lënduar”, është shprehur Hoti, njofton Klankosova.tv. Kujtojmë se më herët u raportua për...
Lajme

Bahtiri për veriun: Një shkëndijë e vogël, e kall krejt Kosovën

Agim Bahtiri ka deklaruar në Politiko, se gjatë qeverisjes së tij me komunën e Mitrovicës, ishte përballur me probleme e negociata të vazhdueshme me pjesën tjetër të qytetit, veriun. Bahtiri në Politiko tha se gjatë kohës sa ishte kryetar i kësaj komune, ishte munduar të sillte paqe ndërmjet qytetarëve të...
Lajme

Enver Hoxhaj: Serbia është duke synuar ndarjen e Kosovës

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj komentoi në Euronews Albania tensionet në veri të Kosovës. Sipas tij Serbia është duke synuar ndarjen e Kosovës. “Situata në veri të Kosovës është në një pikë më të ulët që ka qenë në këto 15 vite nga shpallja e pavarësisë,” – u...
Lajme

Raportimet për një shpërthim të ri, Policia: S’ka asgjë për t’u shqetësuar, janë veç mjete piroteknike

Pas shpërthimeve të djeshme, një shpërthim i fundit sapo ka ndodhur në Lagjen e Boshnjakëve, njofton ekskluzivisht “Mitropol”. Banorët thanë për “Mitropol” se dyshohet se mjeti që u hodh ishte shok-bombë dhe u hodh tek udhëkryqi në Lagjen e Boshnjakëve. Pak çaste më parë, Nacionale, duke u thirrur në burimet...
1 2 3 6
Page 1 of 6