archive6 Dhjetor, 2022 - 23:52

Lajme

Policia largon gazetarët nga veriu, iu thotë se s’ka siguri

Policia e Kosovës i ka larguar gazetarët nga pjesa veriore, me pretendimin se nuk ka siguri për qëndruar aty, raporton Koha. Policia vetëm disa minuta më parë përmes një reagimi theksoi se situata në veri është stabile, ndërsa ftoi qytetarët të jenë të qetë e bashkëpunues. Gjatë ditës së shtunë,...
Lajme

Aksident i rëndë pranë Stacionit të Autobusëve, humb jetën një person

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 20:30. Afër Stacionit të Autobusëve, tek rethrotullimi, ku një automobil ka goditur një biçiklist. IndeksOnline mëson se biçiklisti nuk ka arritur ti përballoj plagët e marra, si pasojë e kësaj ka ndërruar jete. ‘’Sot rreth orës 20:40 kemi pranuar...
Lajme

Ish-këshilltari i Kurtit, Gashi: Ose të provojmë ta shtrijmë sovranitetin në veri, ose të dorëzohemi e të tërhiqemi

Ish-këshilltari i kryeministrit Kurti, Shkëlzen Gashi, ka komentuar zhvillimet e fundit në veri. I ftuar në Pressing, Gashi ka dhënë versionin e tij rreth kësaj çështjeje, duke shtuar se kryeministri Kurti duhet të provojë ta shtrijë sovranitetin në veri. Në të kundërtën, siç vazhdoi Gashi, duhet të dorëzohemi dhe të...
Lajme

Shpërthimet në Veri, aktivizohet EULEX’i – Shkon në vendngjarje

Policia e Kosovës ka arritur në vendin e shpërthimit në Veri të Mitrovicës, përkatësisht në zyrën e Komisionit Komunal Zgjedhor të Veriut të Mitrovicës. Krahas kësaj, gazetarët e RTV Dukagjini që po raportojnë nga vendngjarja mësojnë se një veturë e EULEX-it ka qëndruar aty për disa minuta. Shpërthime në veri...
1 2 3 7
Page 1 of 7