archive5 Dhjetor, 2022 - 23:43

ShowBiz

“Lugati”, banori i radhës i Big Brother VIP Kosova

Këngëtari kontrovers, Gjon Karrica, i njohur me nofkën skenike si Lugati është banori i radhës që sapo ka hyrë në shtëpinë e bukur të Big Brother VIP Kosova. Lugati bashkë me karakterin e tij të rrallë dhe i mbushur me histori prej më interesanteve do të jetë pranë jush bashkë...
ShowBiz

Hapet spektakli Big Brother VIP Kosova (VIDEO)

Spektakli gjigant Big Brother VIP Kosova ka nisur transmetimin ekskluzivisht në ekranet e Klan Kosova dhe ArtMotion me nikoqirët Alaudin Hamiti e Jonida Vokshi. Bëhuni gati për një natë të gjatë e më përplot surpriza që do të ju dhurojë spektakli i sontëm i këtij formati televiziv, që në vendin...
ShowBiz

Lajm i kobshëm: Vdes reperi i njohur kosovar

Ka vdekur në moshë të re reperi i njohur kosovar, Arlind Gjikolli - Gjikla. Ish-anëtari i bendit WNC nga Peja, viteve të fundit ka ushtruar edhe detyrën e Drejtorit Operacional në Telegrafi. Lajmin e kobshëm e konfiruan të afërmit përmes rrjeteve sociale. Ai ndërroi jetë nga një sëmundje e shkurtër,...
Lajme

Ministrja e Arsimit, Nagavci me një njoftim të rëndësishëm

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se ka nënshkruar urdhër administrativ për dokumentacionin shkollor për arsimin parauniversitar. Nagavci në një postim në Facebook, ka thënë se me këtë udhëzim po krijohet bazë për digjitalizimin e dokumentacionit pedagogjik. “Ky dokument redukton ngarkesën administrative për kujdestarët e...
1 2 3 6
Page 1 of 6