archive3 Dhjetor, 2022 - 23:58

Lajme

E tmerrshme: Burrat dhunën nuk e ndalin as ndaj grave shtatzëna

Dhuna në familja vazhdon të mbetet një ndër dukuritë më shqetësuese në vend, ku zakonisht viktima janë gratë të cilat dhunohen në forma të ndryshme kryesisht nga bashkëshortët e tyre, por edhe nga anëtarët e tjerë të familjes. Ato madje nuk ‘kursehen’ nga sulmet as gjatë muajve të shtatzënisë, duke...
Lajme

Cili hoxhë do ta kryejë ceremoninë e varrimi të Sokol Halilit?

Të mërkurën vrau ish-bashkëshorten shtatzënë, Hamide Magashin, derisa këtë të premte Sokol Halili refuzoi që të binte në duart e policisë dhe ia mori jetën edhe vetes. Ai sot kishte shkruar edhe letër të cilën ua kishte dorëzuar familjarëve të tij në momentin kur ishte kthyer në shtëpi, derisa Policia...
Lajme

Policia i zbarkon në shtëpi- Ky është 37-vjeçari llapjan që akuzohet për dhunë në familje, i gjejnë AK-47 e dhjetëra fishekë

Denoncimi i një rasti të dhunës në familje në Letanc të Podujevës rezultoi me arrestimin e një personi, i cili përveç që dyshohet se ushtronte dhunë, mbante edhe armë kundërligjshëm. Bëhet fjalë për një 37-vjeçar, të cilin e raportoi gruaja në Polici dhe tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor....
Sporti

Gazeta më e madhe Italiane: Stojkovic ofendoi gratë kosovare

Gazeta më e madhe italiane, “Corriere Della Sera”, ia dedikoi një hapësirë lajmit se përzgjedhësi serb, Dragan Trajkovic, dje ofendoi rëndë gratë shqiptare nga Kosova. Megjithëse ishin më së të qarta fjalët e Stojkovic, ku ofendoi në përgjithësi gratë shqiptare pasi Vlahovic shënoi golin e 2:1 në minutën e 35-të,...
Lajme

Janë të shpeshta rastet kur shefi “kërcënojnë” punëtorët – Në Suharekë ndodhi ndryshe punëtori kërcënon shefin me jetë për 300 euro

Janë të shpeshta rastet e mosmarrëveshjeve mes punëdhënësve dhe punëtorëve. Shumë herë zënkat mes tyre eskalojnë në sharje, ofendime e kërcënime, për çka nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë për të zgjidhur problemet, raporton Gazeta Sinjali. Për një rast të tillë që ka ndodhur së fundi në fshatin Savrovë të Suharekës,...
1 2 3 6
Page 1 of 6