archive1 Dhjetor, 2022 - 23:48

Tech

Testohet me sukses motori i parë ajror në botë me hidrogjen

Kompania ajrore britanike EasyJet dhe kompania inxhinierike Rolls-Royce kryen me sukses testin e parë në botë të motorit modern ajror me hidrogjen. “Kjo shënon një hap të madh drejt argumentimit se hidrogjeni mund të jetë lëndë djegëse e aviacionit e së ardhmes me zero karbon dhe është një pikë kyçe...
Lajme

Vrasja e 35-vjeçares, motra e madhe ndan detaje të reja (VIDEO)

Vrasja që ndodhi para repartit të Gjinekologjisë në Prishtinë rreth orës 18:00, është dënuar nga shumë persona, megjithatë, fatkeqësisht janë vënë re edhe shumë e shumë të tjerë, që në një formë a tjetër kanë aluduar mbi rastin për të cilin ende nuk ka shumë detaje, e ajo që është...
Lajme

Albulena Haxhiu: Jam e gatshme të jap dorëheqje

Albulena Haxhiu, e cila drejton Ministrinë e Drejtësisë ka thënë është e gatshme të jap dorëheqje nëse vërtetohet se ka pasur përgjegjësi në mënyrë të drejtpërdrejt apo të tërthortë nga ana e ministrisë që ajo drejton. “Sa më përket mu, vetëm adresojeni se ku është përgjegjësia e drejtpërdrejt e ministres...
Sporti

Befasia më e madhe, Gjermania eliminohet nga Kupa e Botës

Gjermania është eliminuar nga Kupa e Botës “Katar 2022”. Kombëtarja gjermane nuk ia ka dalë të kalojë fazën e grupeve, shkruan Gazeta Express. Gjermania shënoi fitore sonte kundër Kosta Rikës me rezultatin 4:2, por nuk ishte e mjaftueshme. Serge Gnabry (10’), Kai Havertz (73’, 85) dhe Niclas Fullkrug (90+1’) shënuan...
1 2 3 8
Page 1 of 8