archive27 Nëntor, 2022 - 22:20

Lajme

Pse ndodhin vërshimet në Kosovë? (VIDEO)

“Expose” prodhim medial i portalit GazetaBlic ka transmetuar sonte një dokumentar në Kanal10 për vërshimet që ditëve të fundit preken disa zona në vend. Gjatë kësaj jave ekipi i Expose ka vizituar Komunën e Vushtrrisë, ku në disa fshatra lumi Silnica kishte dalur nga shtrati dhe kishte vërshuar tokat bujqësore....
Op/Ed

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa shumë i rëndësishëm, sa shumë i merituar, sa shumë i madh ai u bë me veprën më të madhe historike: me shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë. Për t’u bërë çka do të bëhet në historinë e popullit...
Lajme

Vdekja e 16 vjeçarit në rrethana të paqarta

Afishet i vendosën gjithandej në fshatin Studenicë të Istogut. Me to, familja Ramqaj njofton se djali i tyre, Diloni, ndërroi jetë një natë më parë në Stan te Gropa e Erenikut në Junik. Aty, i riu kishte shkuar që të punonte për pastrim të disa vilave së bashku me disa...
Lajme

Aksident trafiku në Fushë-Kosovë, përfshihen dy vetura

Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në Fushë-Kosovë. Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura dhe që të dyja kanë pësuar dëme materiale. Nuk dihet nëse si shkak i këtij aksidenti ka të lënduar, por në vendin e ngjarjes tashmë janë shkaktuar edhe kolona. Aksidenti ka ndodhur saktësisht...
Lajme

Myslimanët shqiptarë në Gjermani festojnë 28 nëntorin

Xhamia Shqiptare “Nurel islam” në Monchengladbach të Gjermanisë ka organizuar një festë për nder të 110 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në fotot e siguruara nga Nacionale shihen disa bashkëatdhetarë që janë mbledhur në qendren kulturotre “Albanisch Islamisches und Jugendhaus” në një darkë të përbashkët për nder të...
Sporti

Goditet me ‘stupc’ portieri në Turqi (kujdes pamjet)

Ngjarje të dhunshme po vazhdojnë të ndodhin në futbolli turk, ku vetëm këtë vit, janë shënuar dhjetar sosh nëpër stadiume gjatë ndeshjeve të super ligës. Këto ngjarje, shpesh herë janë shoqëruar edhe me ndërprerje të ndeshjeve, si dhe më ndërhyrjen e policisë. Është ndërprerë ndeshja në derbin turk mes Goztepe...
Lajme

Trondit aktori Xhevat Limani: Kur isha në Arizona, pash me sytë e mi bazën e Alienëve. U çudita çka kishte aty

Këtë javë, në emisionin Kojshia Show ishin dy mysafirë shumë të veçantë, njëri aktor që interpreton Skënderbeun, pra bëhet fjalë për Xhevat Limanin dhe ish-ushtarin e UÇK’së Bekim Hoti, ku ky i fundit ngjanë shumë me komandantin legjendar Adem Jashari, shkruan Korrespodenti. Aktori Xhevat Limani, ka treguar një ndodhi kur...
Lajme

Ish-ushtari UÇK-se që i ngjanë shumë Adem Jasharit: Ja çfarë do t’u thosha serbëve po t’i takoja live

Këtë javë, në emisionin Kojshia Show ishin dy mysafirë shumë të veçantë, njëri aktor që interpreton Skënderbeun, pra bëhet fjalë për Xhevat Limanin dhe ish-ushtarin e UÇK’së Bekim Hoti, ku ky i fundit ngjanë shumë me komandantin legjendar Adem Jashari, shkruan Korrespodenti. I ppyetur se çfarë do të bënin serbët...
Lajme

‘Shokohet’ Lokja 90-vjeçare kur sheh njeriun që i ngjan Adem Jasharit, pasi i kishte mbetur pikë ta takonte. Ja çfarë i dhuron atij!

Këtë javë, në emisionin Kojshia Show ishin dy mysafirë shumë të veçantë, njëri aktor që interpreton Skënderbeun, pra bëhet fjalë për Xhevat Limanin dhe ish-ushtarin e UÇK’së Bekim Hoti, ku ky i fundit ngjanë shumë me komandantin legjendar Adem Jashari, shkruan Korrespodenti. Sozia e Adem Jasharit, në këtë emision befasohet...
1 2 3 5
Page 1 of 5