archive26 Nëntor, 2022 - 23:49

Lajme

Musliu: Albin Kurti ka përjetuar dhunë si shtazë nga serbët

Gazetari e publicisti, Fahri Musliu i ftuar në emisionin “FAKTE me Adnan Merovcin” në Klankosova ka komentuar spekulimet dhe konspiracionet rreth gjykimit të Albin Kurtit në kohën sa ka qenë i burgosur politikë. Ai krejt këto i ka quajtur trillime të ulëta ndaj një njeriu që është fizikisht i deformuar...
Lajme

Përse njerëzit e kanë të vështirë të heqin dorë nga feja?

Një shkencëtar amerikan që vizitoi në shtëpinë e tij Nils Borin, fizikantin danez fitues të Çmimit Nobel dhe emigrant në SHBA për shkak të nazistëve, ku u bë një nga figurat udhëheqëse të Projektit Manhatan që prodhoi bombën atomike. Ai u befasua kur pa një patkua të varur mbi tavolinën...
Sporti

Lionel Messi shënon supergol kundër Meksikës

Argjentina dhe Meksika po përballen sonte mesvete, në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit C në Kupën e Botës “Katar 2022”. Të dy kombëtaret synojnë fitoren e parë në këtë takim. Argjentina vjen pas humbjes 2:1 nga Arabia Saudite, kurse Meksika pas barazimit pa gola me Poloninë. Ka ardhur...
Lajme

Reshje bore ditët në vazhdim, temperaturat zbresin -7 gradë

Java e ardhshme pritet të sjellë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë. Nga pasditja e nesërme do të rikthehen reshjet e shiut në Ultësirën Perëndimore por jo me intensitetin e një jave më parë. Sipas sinoptikanit Hakil Osmani në zonat malore nuk do të mungojnë reshjet e dëborës. Pjesa e...
Sporti

Ndodhi live në emision, moderatorja shqiptare feston si Cristiano Ronaldo dhe ‘çmend’ mysafirët

Emisioni “Botëror Katar 2022” që transmetohet në “Ora News” me moderatorë Altin Sulçe dhe Dorisa Keçanit, është hapur disi më ndryshe në mbrëmjen e djeshme. Moderatorja Dorisa Keçani ka treguar sesi do të festonte nëse do të ndodhej ajo në Botëror. Koha për të shuar kuriozitetin, jo gjithmonë duhet pritur...
1 2 3 6
Page 1 of 6