archive25 Nëntor, 2022 - 15:33

Lajme

Murati jep lajm të mirë për ata që kursyen rrymën, tregon çka përfitojnë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se është procesuar në llogaritë e konsumatorëve pagesa e subvencionit për faturën e muajit shtator të energjisë elektrike, për të gjithë ata që kanë kursyer, sipas kushteve të masës mbështetëse. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Murati...
Lajme

Fjalët prekëse të ish-nxënësit të mësueses së vrarë

Një ngjarje tragjike ku një mësuese 63 vjeçare dyshohet se u vra mizorisht me sëpatë nga burri i saj tronditi sot Prishtinës. E moshuara ishte mësuese e Gjeografisë në shkollën “Dardania” në Prishtinë, derisa pas vrasjes tragjike ka reaguar edhe një nga ish nxënësit e tij. Një ngjarje tragjike ku...
Lajme

Qeveria tregon nëse do të jetë pushim dita e hënë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se për hir të Festës së 28 Nëntorit, dita e hënë do jetë ditë pushimi. Më tej, ata bënë të ditur se ky vendim u mor duke u bazuar në ligjin për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës, raporton teve1.info. “Të nderuar/a nënpunës/e të...
Lajme

Në nderim të arsimtares Sadije, shkolla ‘Dardania’ merr këtë veprim

Vrasja e arsimtares së gjeografisë dhe historisë, Sadije Godeni, ka tronditur nxënësit dhe mësimdhënësit e shkollës fillore të mesme të ulët ‘Dardania’ në Prishtinë. Pas marrjes së lajmit të kobshëm, objekti i shkollës pothuajse është boshatisur dhe nxënësve iu komunikua që mësimi sot nuk do të mbahet. Bregaj tha se...
Lajme

Pas lirimit nga paraburgimi, Aurona Pelaj shihet rrugëve të Pejës (Foto)

Ish-infermierja në Shtëpinë e Kujdesit për të Moshuarit ‘Orenda’ në Pejë, Aurona Pelaj, e cila dyshohet për sulmin brutal ndaj një 70-vjeçareje, është liruar nga masa e paraburgimit bashkë me dy ish-koleget e saj, Altina Rexhepi dhe Remzie Kuqi, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Gazetës Sinjali kanë dërguar pamje nga...
1 2 3 4
Page 3 of 4