archive25 Nëntor, 2022 - 23:43

Lajme

Kurti jep premtimin e madh: Njohja nga Serbia pritet në pranverën e vitit të ardhshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdon të mos jap intervista në Kosovë dhe as mos të shpalosë se çfarë përmban propozimi franko-gjerman, mirëpo shumë më jo konfiedencial është treguar në një intervistë për televizionin malazez “Gradska” në emisionin “Aritmia” me autore Tamara Nikçeviç. Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që të...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Plagosen katër persona në Viti

Katër persona janë plagosur sonte në Viti, ka bërë të ditur një nga doktorët e QKMF-së të këtij qyteti, Përparim Pajaziti. Përmes një shkrimi në Facebook, Pajaziti ka thënë se katër personat kanë shkuar në Spital me plagë nga mjete të mprehta. Viktimat janë bartur pastaj në Spitalin Rajonal të...
Lajme

Zëdhënësi i BE’së përmend datat për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka folur për marrëveshjen Kosovë-Serbi mbi targat, afatin e marsit 2023 për arritjen e një marrëveshjeje dhe për mundësinë që BE-ja si ndërmjetësues t’i jap fund procesit negociator, nëse ndonjëra nga palët, në të ardhmen, bllokon procesin. Duke e komentuar afatin mars 2023 si...
1 2 3 4
Page 1 of 4