archive24 Nëntor, 2022 - 23:12

Interesante

Historia prekëse e yllit të ceremonisë së ‘Katar 2022’ që recitoi Kuran: Lindi me gjysmë trupi

Ky njeri ka një histori të vështirë jete, por pavarësisht gjithçkaje, përpiqet të jetë një frymëzim për të tjerët.Përkatësisht, 20-vjeçari vuan nga sindroma e regresionit kaudal, një çrregullim i rrallë që pengon zhvillimin e pjesës së poshtme të shtyllës kurrizore dhe ai ka lindur pa gjysmën e poshtme të trupit.Kur...
Sporti

Brazili e ‘poshtëron’ Serbinë

Brazili ka bërë një paraqitje spektakolare në fitoren prej 2-0 në ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’. Një paraqitje dominuese e Selecaos në fraksionin e parë të lojës, në të cilin megjithatë nuk arriti të shënonte. Raphinha pati ndër rastet më të mira të pjesës...
Sporti

Richarlison ia “terrav” Serbisë – Brazili e thellon epërsinë

Brazili ka dyfishuar epërsinë ndaj Brazilit. Ka qenë futbollisti i njëjtë që shënoi edhe golin e parë Richarlison që ka shënuar një tjetër supergol. Ylli brazilian shënoi në minutën e 74-të për rezultatin 2:0 dhe tashmë brazilianët do të paraqesin shou kundër serbeve. Richarlison doubles the lead with a bicycle...
Lajme

Dukagjin Pupovci jep dorëheqje nga pozita e zëvendësminstrit të Arsimit

Dukagjin Pupovci është dorëhequr nga pozita e zëvendësministrit të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit. Këtë e bën të ditur burime për Klankosova.tv, por ato nuk treguan se cila është arsyeja. Ndërkohë, Klankosova.tv ka provuar të kontakojë më Pupovcin për këtë gjë, por edhe Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit,...
Lajme

Arrestohen dy persona, dyshohet se dhunuan një 11-vjeçare

Dy persona janë arrestuar nga policia në Ferizaj gjatë ditës së sotme. Ata dyshohet se e kanë dhunuar një vajzë të moshës 11-vjeçare. Personat e dyshuar janë të moshës 18 dhe 15 vjeçare. Ata janë dërguar në mbajtje për 48 përkatësisht 24 orë. Kështu deklaroi për kryeprokurori i Prokurorisë Themelore...
Lajme

Dardan Molliqaj i çon qershi Albin Kurtit pas marrëveshjes: I hëngre fjalët

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion simbolik pranë objektit të ish-Rilindjes. Ata kanë hedhur disa qershi dhe kanë vendosur një pankartë “Një grusht qershi për kryeministrin”. “Kryeministri po i përdorë diskutimet me qytetarë si platformë për t’i ikur temës kryesore, koncesionit. Ai është i interesuar që tema e mbrëmshme të...
1 2 3
Page 1 of 3