archive23 Nëntor, 2022 - 23:55

Lajme

Knaus: BE-ja bullizon Kurtin si ish i burgosur i Millosheviqit, dhe simpatizon Vuçiqin si ish-ministër i tij

Presidenti i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, ka kritikuar qasjen e Bashkimit Evropian karshi Kosovës. Në një postim në Twitter, ai tha se të bullizosh një ish-të burgosur të Millosheviqit, e në të njëjtën kohë të magjepsesh nga një ish-ministër i Millosheviqit, duke iu referuar presidentit të Serbisë, Aleksandar...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

Kryediplomati i BE-së, Josep Borell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas disa orëve të bisedimeve, raporton Paparaci. Ai me anë të një postimi në Twitter tha se “ne kemi një marrëveshje”. Mes tjerash, diplomati spanjoll tha se palët kanë rënë dakord...
Lajme

Dy rrugët e qendrës që do të bllokohen dy javë në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se po fillojnë përgatitjet për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit. Për këë rruga “Xhorxh Bush”, duke filluar nga udhëkryqi i “Bill Clinton” deri në udhëkryqin e rrugës “Garibaldi” do të jetë e mbyllyr nga 26 nëntori deri më 8 janar. Postimi i plotë:...
Lajme

Berisha: Albin, nise luftën se tybe ‘patriot’ i madh je!

Gazetari Ridvan Berisha ka komentuar “epokën e Albin Kurtit”. Berisha thotë se prej që është në politikë, Albin Kurti ka kërkuar gjak, kaos, rrëmujë, urrejtje, hakmarrje, përçarje, rrënim të çdo gjëje, mohim agresiv të secilës të arritur, histori të re, Republikë të Re. “Nise luftën se tybe ‘patriot’ i madh...
Lajme

Parlamenti Europian ia kushtëzohen Serbisë negociatat për anëtarësim me sanksionet ndaj Rusisë

Parlamenti Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për strategjinë e re të zgjerimit të Bashkimit Evropian. Kjo rezolutë është përpiluar nga deputeti kroat, Tonino Piculla. Në këtë rezolutë propozohen ndryshime dramatike në qasjen e BE-së ndaj zgjerimit. Propozohet heqja dorë nga votimi me konsensus dhe marrja e vendimeve me shumicë...
1 2 3
Page 1 of 3