archive22 Nëntor, 2022 - 23:54

Lajme

Ish-kryeprokurori i Speciales pëson aksident, i nënshtrohet operacionit

Ish-kryeprokurori i Speciales, Jack Smith, ka pësuar një aksident me biçikletë duke lënduar këmbën e tij. Ky rast, Smithit, siç raporton Washington Post i ka ndodhur në një kohë kur është emëruar këshilltar special në hetimet kundër ish-presidentit amerikan, Donald Trump, shkruan lajmi.net. “Këshilltari i posaçëm i sapoemëruar Jack Smith...
Biznes

Po ulet inflacioni? Këto janë shenjat e para shpresëdhënëse

A është arritur kulmi i inflacionit? Çmimet e prodhimit kanë rënë, por ende kërkohet durim. Si reflektohet kjo në çmimet e konsumatorëve? Në tetor kanë rënë çmimet e prodhimeve për herë të parë në dy vjet e gjysmë. Zyra Federale e Statistikave njoftoi të hënën (20.11) se çmimet e prodhimit...
Lajme

“Duket se SHBA e BE kanë arritur një konsensus për veriun”

Profesori dhe analisti, Blerim Latifi beson se mbështetësitë ndërkombëtarë të Pavarësisë së Kosovës, kanë arrit një konsensus që nuk po munden të ia thonë hapur Kosovës. “Ky kontroll të cilin Serbia e ka me veriun e Kosovës, duhet të legalizohet”, kjo sipas tij, është ai konsensusi i heshtur që ndërkombëtarët...
Lajme

Përplasja Kurti-Borrell në Bruksel, ky i fundit mund të mos udhëheq me dialogun Kosovë-Serbi

Me 20 tetor Albanian Post ekskluzivisht publikoi “skenarin e prezantuar për para-marrëveshjen Kosovë-Serbi”. Aty thuhej qartësisht se “pajtimi i parë duhet të arrihet më së largu deri me 24 shkurt” të vitit 2023. Saktësisht një muaj më vonë, i mllefosur pas takimit aspak të pëlqyeshëm me krye-diplomatin evropian, Albin Kurti...
Sporti

Manchester United e përzë Ronaldon

Përfundimisht Cristiano Ronaldo do të largohet nga Manchester United. Klubi dhe sulmuesi portugez kanë arritur marrëveshje të përbashkët për të shkëputur mardhëniet. “Klubi e falënderon atë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në dy periudha në Old Trafford”, thuhet në deklaratën e “Djajve të kuq”....
Sporti

Ish-futbollisti nga Mitrovica që sot jeton në Beograd, Xhevat Prekazi, mbështet fuqishëm Serbinë në Kupën e Botës: Besoj se do të ketë sukses të madh

Xhevat Prekazi, me prejardhje nga Mitrovica, ish-futbollist i Partizanit, Hajduk Splitit dhe Galatasarayt, ka thënë se beson se Kombëtarja e Serbisë e drejtuar nga Dragan Stojkoviq mund të shënojë sukses të madh në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Në një intervistë për “Kosova Online”, Prekazi që jeton në Beograd, ka folur...
1 2 3 4
Page 1 of 4