archive21 Nëntor, 2022 - 16:42

Lajme

Lutfiu: Luginasit po e diskutojnë tërheqjen nga institucionet në Serbi

Lugina e Preshevës, çdo herë e ka ngritur zërin duke kërkuar përfshirje në dialogun Kosovë-Serbi. Madje, kanë kërkuar një lloj reciprociteti, njëjtë çka duan dhe çfarë bëjnë serbët e Kosovës, t’u lejohet edhe shqiptarëve në Serbi. Lugina e Preshevës, çdo herë e ka ngritur zërin duke kërkuar përfshirje në dialogun...
Lajme

Vuçiq del i dëshpëruar nga takimi me Kurtin, s’ka marrëveshje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq pas takimit në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk është arritur asnjë marrëveshje për çështjen e tagave. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Pesidenti i Serbisë, Aleksadandër Vuçiq ka thënë se në bisedimet me kryeministrin...
Lajme

VV paralajmëron fitore të Kosovës në takimin Kurti -Vuçiq

Që nga ora 10:00 mëngjesit ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel dhe akoma nuk ka përfunduar, raporton GazetaBlic. Deri më tani, për rezultatet e këtij takimi nuk është deklaruar askush edhe pse pati raportime të ndryshme. Mirëpo, deputeti i...
Lajme

E pazakontë-çfarë mesazhi i dha Borrelli Kurtit me dy orët mbi tavolinë?

Po bëhen katër orë që kur ka nisur takimi në ora 10:00, i Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell. Ky takim urgjent mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, u ndërmjetësua nga shefi i...
Lajme

Takimi i Brukselit / Palët nuk arrijnë asgjë – Serbia kundërshton çdo propozim të Kurtit – Kërkon me urgjencë themelimin e Asociacionit

Takimi në Bruskel ndërmjet kryeministrit të Kosoëvs, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuciq në Briksel nën ndërmjetësimin e zyrtarëve të lartë të Bashkimti Evropian, ka “përfunduar” pa asnjë marrëveshje, raporton Gazeta Blic.Krejt këtë e ka thënë Fatmir Sheholli, drejtor i Institutit për Përafrimin e Marrëdhënieve Ndëretnike. Sipas tij, ka...
Lajme

Pajtohen familjet e njohura nga Peja, pamje publikon Daut Haradinaj

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, njofton për pajtimin e dy familjeve nga Peja. Në pamjet e publikuara në profilin e tij në Facebook, Haradinaj shkruan: “Shumë respekt për familjen e nderuar Çeku nga Qyshku i Pejës, që gjeti forcën për t’u pajtuar me familjen...
1 2 3
Page 2 of 3