archive21 Nëntor, 2022 - 22:58

Lajme

Borrell deklarohet përsëri, befason me postimin e tij të fundit

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka njoftuar për bisedën që e ka zhvilluar sot me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, pas zhvillimeve në Bruksel. Borrell ka thënë se e ka informuar Stoltenberg lidhur me rezultatet dëshpëruese nga takimi sot ndërmjet Kosovës dhe...
Lajme

Tomë Gashi e quan Borrellin “avokat të Serbisë” – publikon reagimin e qenit të tij kur spanjolli shfaqet në televizor

Nuk kishte si të mungonte sërish. Avokati Tomë Gashi është paraqitur pas zhvillimeve në Bruksel. Përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", Gashi e quajti Borrellin "avokat të Serbisë". Veç kësaj, ai ironizoi paksa. Kjo pasi, publikoi një foto të qenit të tij, ndërsa fotografisë së postuar ia bashkangjiti përshkrimin:...
Lajme

Hoti: Situata i përshtatet Serbisë, jo neve

Ish kryeministri Avdullah Hoti ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook për diskutimet e sotme në Bruksel por si duket pa qenë i informuar në lidhje me qortimet që i bëri kryediplomati i BE-së Josep Borrell para disa minutave. Hoti ka shkruar se ishte gabim të diskutohej...
Lajme

Ambasadori i Britanisë i zhgënjyer: Situata aktuale paraqet rrezik për jetën e njerëzve

Ambsasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka shprehur zhgënjimin e tij që nga takimi i sotëm në Bruksel nuk pati marrëveshje. Abbott ka thënë se gjendja aktuale, paraqet rrezik për sigurinë në Kosovë. “Është zhgënjyese që sot nuk është arritur asnjë marrëveshje. Situata aktuale paraqet rrezik për...
1 2 3
Page 1 of 3