archive20 Nëntor, 2022 - 23:34

Sporti

Giresse thotë se Platini e Tigana vazhdimisht i ndjekin ndeshjet e Kosovës, tregon a bën tifo për Ronaldon apo për Messin

Përzgjedhësi Alain Giresse ka treguar se Michel Platini dhe Amadou Jean Tigana i përcjellin ndeshjet e Kosovës, ndërsa beson se ka gjasa reale për kualifikim në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Gjatë një interviste për emisionin e sportit në “ATV”, tekniku francez fillimisht komentoi raportet e shkëlqyera me lojtarët në fjalë....
Sporti

Nis restaurimi i ndërtesës së Qendrës Kulturore Hebraike në Prizren

Ky projekt është i financuar nga Ministria e Kulturës. Në Prizren për të inauguruar këto punime sot ishin Ministri Hajrulla Çeku, ambasadorja e Izraelit, Tamar Ziv, ambasadori gjerman, Joern Rohde, shefi i misionit të OSBE në Kosovë, Michael Davenport, zëvendësambasadorja e SHBA, Alyson Grunder, nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim...
Sporti

“Nëse do të kisha një vajzë, do të doja që ajo të martohej me të” – Deklarata befasuese e Tares për futbollistin serb

Igli Tare ka shpjeguar në një mënyrë interesante dhe befasuese se sa shumë do të thotë Sergej Milinkovic-Savic për klubin e tij. Në një intervistë për “Mozzartsport”, ish-sulmuesi shqiptar foli për reprezentuesin e Serbisë, transmeton Gazeta Express. “Ai mbërriti këtu si fëmijë dhe tani është një burrë i rritur, një...
Lajme

Një 36 vjeçare gjendet pa shenja jete në Skenderaj

Një 36 vjeçare është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e saj në fshatin Llaushë të Skenderajt. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. “Rreth orës 18:00, nga ana e familjarëve është raportuar se në fshatin Llaushë të Skenderajt, në...
Sporti

Atifete Jahjaga mes sheikëve në Katar, shpërndan fotografi nga ceremonia e hapjes së Botërorit

Pos presidentit të AKR-së, Behgjet Pacollit edhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është ftuar në ceremoninë hapëse të Kampionatit Botëror ‘Katari 2022”. Jahjaga ka publikuar fotografi nga prezenca e saj në ceremoni. “Me ftesë të autoriteteve të Shtetit të Katarit, sot isha e pranishme në ceremoninë e hapjes së Kampionatit...
Lajme

Milaim Zeka: Albin Kurti do të gjunjëzohet para Vuçiqit

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar takimin që pritet të mbahet të hënën më 21 nëntor 2022, në Bruksel, ku do të takohen Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Zeka ka thënë se Kurti do të gjunjëzohet përpara Vuçiqit. “Albin Kurti, pasi qq na bënë kapës trurin...
Lajme

“E kam dëgju shehin t’u thanë ‘Unë jam Zoti këtu dhe kam me ju çu n’xhenet’ – Ja në cilën Teqe ka ndodh kjo”

Këtë javë, emisioni Kojshia Show iu kushtua tarikateve të fesë islame në Kosovë, ku mysafirë ishin, Shejh Dukagjin Shehu nga Tarikati Halveti, Sheh Bedri Osmanollaj nga Tarikati Kadiri dhe Shejh Kujtim Popaj që është agjent i 12 Tarikateve, shkruan Korrespodenti. Në këtë emision, të ftuarit në studio sqaruan për publikun...
1 2 3
Page 1 of 3