archive19 Nëntor, 2022 - 22:12

Biznes

Mësohet përse ka nisur të lirohet nafta me të madhe në Kosovë

Ditëve të fundit është vërejtur një rënie e lehtë e çmimit të naftës. Kryetari i Shoqatës të Naftarëve, Fadil Berjani për Klankosova.tv ka thënë se arsyeja e rënies së çmimit është rritja e prodhimit nga organizata prodhuese OPEC. “Në bursë kanë rënë çmimet dhe ka reflektuar edhe tek ne në...
Lajme

Bora shkon deri në një metër e gjysmë në SHBA, vdesin 2 persona

Bora ka goditur papritmas SHBA-në, me sasinë e borëës në Nju Jork që shkoi deri në një metër e gjysmë, duke mbyllur rrugët dhe duke anuluar fluturimet fundjavën para festës së Falenderimeve. Ndërsa reshjet e borës u intensifikuan, dy banorë të qarkut vdiqën nga komplikimet kardiake të lidhura me lopatat...
1 2
Page 1 of 2