archive13 Nëntor, 2022 - 22:58

Lajme

Protestë masive në Spanjë, ja çka po kërkojnë

Disa qindra mijëra demonstrues u mblodhën sot në Madrid për të mbrojtur sistemin e shëndetit publik në rajonin e kryeqytetit spanjoll dhe për të demonstruar kundër një plani për të reformuar sektorin. Me një slogan qendror “Madridi bashkohet për të mbështetur sistemin shëndetësor publik kundër planit për ta shkatërruar atë”,...
Lajme

Banorët e Drenicës e ndërtojnë odën e përbashkët të një fshati

Oda shqiptare ishte gjenezë, universitet i vogël, ku rreheshin të gjitha temat Kombëtare si: dituria, shkollimi, por edhe mosmarrëveshjet në popull. Këtu mësohej historia, tradita, kultura e besa shqiptare. Oda ishte një shkollë për popullin tonë, një zakon e një kulturë e trashëguar brez pas brezi me shekuj të tërë....
Lajme

Kjo është gruaja që po dyshohet se la bombën mbi vazon me lula në Stamboll

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 53 janë lënduar pas një shpërthimi në një rrugë të frekuentuar këmbësore në qendër të Stambollit, ka thënë presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Presidenti Erdogan e përshkroi shpërthimin e së dielës si një sulm dhe u zotua të identifikojë ata që janë përgjegjës...
Lajme

Priftit Ortodoks: Myslimanët janë më të mirë se ne, ata falen 5 herë e jo si ne njëherë. Reagimi Hoxhës do ju befasojë!

Në emisionin Kojshia Show me autor Sadri Imerin, i cili transmetohet çdo të diel nga ora 20:30 në DTV, këtë javë mysafirë ishin: Imami i njohur nga Shkupi Zekrija Bajrami si dhe prifti ortodoks nga Shqipëria, At-Nikolla Xhufka, shkruan Korrespodenti. At-Nikolla Xhufka, në këtë emision ka befasuar me deklaratat e...
1 2
Page 1 of 2