archive12 Nëntor, 2022 - 14:05

Lajme

Dje u hap, sot fillojnë rrjedhjet e ujit në parkingun nëntokësor

Vetëm një ditë nga hapja e parkingut nëntokësor në Prishtinë, tashmë janë siç duket janë duke u parë defektet. Faqja “Vrojtuesit e Lagjes – Prishtinë”, ka publikuar pamje nga brenda parkingut, ku shihet se ka rrjedhur uji, pas shiut që ka rënë. “Parkingu i ri nëntokësor i kryeqytetit qysh në...
Lajme

RTK: Afati i fundit për vizat shtyhet për 1 dhjetor 2023

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian e ka dorëzuar tek shtetet anёtare draftin e ri tё tekstit pёr liberalizimin e vizave pёr Kosovёn por datёn e zbatimit e ka lёvizur pёr njё muaj, pёrkatёsisht nga nёntori nё dhjetor tё vitit tё ardhshёm. “Përjashtimi nga kërkesa për vizë do të zbatohet vetëm...
Lajme

Ngjarje e rëndë në Prishtinë: Vëllai ther me thikë vëllanë

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi dyshohet se pas një zënke që ka pasur me vëllain e tij, e ka sulmuar fizikisht atë, duke e goditur me thikë. Si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore për çka dhe i është ofruar tretman mjekësor. I dyshuari...
Interesante

Turku në Gjermani fitoi lotarinë prej 10 milionë euro – la menjëherë punën në fabrikë, po kërkon një grua për të shpenzuar paratë

Një burrë i cili ka fituar një lotari milionëshe, ka lënë menjëherë të dashurën e tij dhe ka blerë një Ferrari në vlerë 450 mijë dollarë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Kursat “Chico” Yildirim, 42 vjeç, e braktisi të dashurën e tij pavarësisht se dyshja po afroheshin gjithnjë e...
Lajme

Ironizon gazetari Olluri: Mos vendosni për planin franko-gjerman, pa e lexu taksisti nga Shkupi

Gazetari Parim Olluri ka ironizuar pas deklaratës së deputetes të Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Mullhaxha-Kollçaku. Olluri në një shkrim në Facebook, ka porositur me ironi të mos vendoset asgjë rreth propozimit franko-gjerman, pa e lexuar fillimisht taksisti nga Shkupi. “Mos vendosni kurgjo per planin franko-gjerman, pa ia dergu paraprakisht per lexim...
1 2
Page 2 of 2