archive12 Nëntor, 2022 - 22:38

Lajme

Gashi: Opozita ka urrejtje patologjike ndaj Kurtit

Analisti Shkëlzen Gashi ka thënë se opozita ka urrejtje patologjike ndaj kryeministrit Albin Kurti. Përmes një shkrimi në Facebook, Gashi ka rekomanduar edhe një “terapi” për opozitën. “1. ecje e shpejtë çdo ditë nëpër shtigjet e gërmisë (9.6 km të tri shtigjet, kryhet per max 90 min); 2. ushqim i...
Lajme

Arlinda Amiti, shqiptarja e parë doktore e shkencave në Zvicër, zotëron 7 gjuhë të huaja

Profesoresha Arlinda Amiti është femra shqiptare më e shkolluar në Zvicër. Arlinda Amiti po shkruan historinë e diasporës shqiptare dhe është më shumë se shembull integrimi. Ajo tashme është një shkenctare, njëkohësisht ligjeruese në Universitetin e Bazelit. Profesoresha Arlinda Amiti, është koordinatore e programit të doktoraturës “Islami dhe Shoqëria: Studime...
Lajme

Pajtohen dy familje nga Llapi që ishin në hasmëri

Sot u pajtuan familja Spahiu nga fshati Gllamnik dhe familja Krasniqi nga fshati Majanc të Komunës së Podujevës. Kështu së paku ka shkruar Kadri Kastrati, ish-komandanti i FKS-së. Përmes një postimi në Facebook, ai ka shpërndarë edhe dy fotografi që supozohet të jenë me familjet e hasmuara deri më sot....
Lajme

Vetëvendosje shkarkon Visar Korenicën për shkak të bindjeve fetare

Deputeti i partisë në pushtet, Visar Korenica është shkarkuar nga pozita e koordinatorit të Qendrës së LVV-së në Rahovec në mbledhjen e mbajtur dje. Lajmin e ka konfirmuar vetë Korenica. Deputeti Korenica e pohoi se ai është shkarkuar nga pozita e koordinatorit për shkak të qëndrimit të tij kundër bashkëjetesës...
1 2
Page 1 of 2