archive11 Nëntor, 2022 - 23:59

Lajme

Sqarohet Dardan Molliqaj : S’ka paralele mes Qeverisë së Kosovës dhe Millosheviqit, kaq kam thënë, gjithçka tjetër është mveshje

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se nuk ka ngritur paralele mes Qeverisë së Kosovës dhe regjimit të kriminelit serb, Slobodan Millosheviq. Molliqaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka arsyetuar deklaratën e tij të djeshme, ku mes tjerash, thoshte se situata së fundi në...
Lajme

E rëndë: 34 vjeçari në Podujevë gjendet i vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para rreth një ore në fshatin Lladoc të Podujevës. Raportohet se një 34 vjeçar dyshohet t’i ketë dhënë fund jetë, shkruan 02 Press. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, të cilë thanë se po e hetojnë këtë rast i cili po cilësohet “vdekje...
Biznes

52% e punëtorëve në Kosovë duan të largohen jashtë vendit

Një anketë në lidhje me marrëdhëniet e shqiptarëve me punën, tregon se pjesa dërmuese e tyre nuk e pëlqejnë punën që bëjnë, kryesisht për shkak të pagës dhe se gjysma duan që të emigrojnë. A je i kënaqur me punën tënde, paguhesh mirë, ndihesh i vlerësuar, ke mundësi të rritesh...
Lajme

QKUK hap konkurs për 15 vende pune, mësoni si mund të konkuroni

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka hapur konkurs për infermierë dhe teknik të rentgenit. Sipas njoftimit nga ky konkurs do të pranohen 15 infermierë të përgjithshëm me shkollë të mesmë si dhe katër teknik të rentgenit me bachelor. Infermierët e punësuar do të kenë koeficientin 4,8, ndërsa kandidatët e pranuar...
Lajme

“Si po i trajtojmë serbët në veri, ngjashëm si na trajtonte Millosheviqi neve”, Milaim Zeka i reagon Dardan Molliqajt, ja si e quan deklaratën e tij

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet të ketë kujdes që të mos rrëshqasë në pozicione fashiste kur merret me serbët e veriut. Molliqaj, duke folur në emisionin Pressing, ka thënë se ka ngjashmëri trajtimi i serbëve të veriut me trajtimin e shqiptarëve nga...
Lajme

Theret një person me thikë, arrestohen tre persona (VIDEO)

Një person është therur me thikë rreth orës 13 e 30 minuta në lagjen Lakrishtë të Prishtinës. Policia ka njoftuar se në lidhje me rastin janë arrestuar tre persona të dyshuar. “Sot rreth orës 13:30, kemi marrë informatën për një lëndim trupor të ndodhur në lagjen Lakrishtë, në Prishtinë. Bazuar...
1 2 3
Page 1 of 3