archive10 Nëntor, 2022 - 22:59

Biznes

100 euro për studentët, vjen lajmi i fundit nga Qeveria

Më 6 nëntor është mbyllur aplikimi për studentë për mbështetje nga ‘Pako për Përballje me Inflacion’. Studentët do të përfitojnë nga mbështetja e njëhershme me 100 euro. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu njofton se këtë javë pritet të themelohet Komisioni Zbatues i cili në bashkëpunim me Universitetet do...
Lajme

Tahiri: Qeveria Kurti, më e rrezikshme sesa Asociacioni – Në veri s’ka policë për të shqiptuar as tiketa

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka kiritkuar ekzekutivin e vendit për siç tha ai për keq-qeverisje me vendin. Tahirinë Politiko, Qeverinë aktuale e ka quajtur të rrëzikshme, madje më të rrezikshme sesa zbatimi i Asociacionit, shkruan Gazeta10. ‘Qeverisjen tonë e konsiderojë rrezikun më të madh në vend më shumë sesa...
Lajme

Spahiu: Jemi në buzë të luftës (VIDEO)

Analisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se Kosova dhe Serbia janë në buzë të luftës, pas tensioneve të fundit në veri të Mitrovicës. “Një situatë e tillë është e rrezikshme, sepse mundësia për të eskaluar në dhunë është jashtëzakonisht e madhe, ne jemi në buzë të luftës, nëse kjo nuk është...
Lajme

Presidentja Osmani e kryeministri Kurti takohen me Macron-in

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në Paris po mbahet Forumi i Paqes. Atje ishte paralajmëruar edhe një takim Kurti-Vuçiq, por nuk dihet nëse do të ndodhë. Kjo pasi Vuçiq deklaroi se “nuk beson që...
1 2 3
Page 1 of 3