archive8 Nëntor, 2022 - 22:16

Lajme

Valon Syla: O Albin, ja zgjidh probleme, ja çil rrugë

Analisti Valon Syla ka thënë se Qeveria e Kosovës vazhdimisht po shkakton kriza në vend të zgjidhjeve. Ai ka përmendur betejën e qeverisë me sindikatat, mospajtimet me aleatët dhe opozitën si dhe krizën aktuale në veri të vendit. “O Albin, ja zgjidh probleme, ja çel rruge”, ka shkruar ai në...
Lajme

Aksion i madh: Policia i “bie” call center-ave, ka të arrestuar

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar në Policinë e Kosovës janë duke zhvilluar një aksion policor në disa qendra të thirrjeve të njohura si ‘Call Center’ në Prishtinë. Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se me urdhër të Gjykatës, Policia po kryen bastisje në disa lagje të kryeqytetit,...
Lajme

Xhamia e madhe po vazhdon ndërtimin me hapa të shpejtë

Për gati dy dekada besimtarët myslimanë po kërkonin ndërtimin e një xhamie në qendër të Prishtinës. Ata dëshitonin të krijojnë më shumë vende për t’u falur, por gjithashtu edhe për të treguar se Kosova është një vend që ka shumicën e popullsisë të përkatësisë islame. Pas një zvarritje 10-vjeçare, në...
1 2
Page 1 of 2