archive7 Nëntor, 2022 - 22:58

Lajme

Ahmeti: Situata e djeshme – në favor të Vuçiqit në bisedime

Komentatori politik, Arben Ahmeti ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, pas dorëheqjes së komunitetit serb nga Institucionet e Republikës së Kosovës, vendim ky që erdhi pas suspendimit të Nenad Gjuriqit nga pozita e Drejtorit Rajonal të Policisë së Kosovës në veri të vendit. Ahmeti në Politiko, ka thënë...
Lajme

Situatë e tensionuar në Parlamentin e Serbisë, deputetët përplasen e shahen mes vete (VIDEO)

Në parlamentin serb, ka ndodhur një incident mes përfaqësuesve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë. Pas fjalimit të kreut të grupit parlamentar të Partisë Popullore, Miroslav Aleksiq, deputetët e koalicionit qeverisës i janë përgjigjur verbalisht kolegëve të tyre nga opozita ku edhe u shkaktua një përpjekje për sulm...
Lajme

Gjermania reagon për tensionet në Kosovë, i ka dy kërkesa

Gjermania po i përcjell me shqetësim zhvillimet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një përgjigje për Klankosova.tv nga Ambasada e Gjermanisë, thuhet se ky vend i mbështet përpjekjet në dialogun Kosovë – Serbi, të përfaqësuesit special të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak. Gjermania duke iu referuar deklaratës së lëshuar të shtunën nga...
1 2 3 5
Page 1 of 5