archive6 Nëntor, 2022 - 22:37

Lajme

Sali Berisha tregon detajet e arrestimit të komandant Zahir Pajazitit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka rrëfyer momente dhe ngjarje të pa dëgjuara më parë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Në emisionin “Kojshia Show”, Berisha teksa ka folur për komandantin Adem Jasharin ka treguar detaje për veprimtarinë e tij në Shqipëri. “Adem Jashari ka ardhë këtu në 91’ 92’...
Lajme

LDK tubim me mërgatën në Gjermani, Abdixhiku: Të bashkohemi me qëllimin e vetëm, të dërgimit të Kosovë në familjen evropiane

LDK ka mbajtur takim me bashkatdhetarët tanë e me veprimtarë të LDK-së në degën e Gjermanisë, raporton Gazeta Blic. Kryetari i partisë, Lumi Abdixhiku, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se mërgata është shtyllë historike për Kosovën dhe se atje ka shkuar për të shtruar kërkesën për besëlidhje, që...
Lajme

Sali Berisha kërcënon Vuçiqin: Shqiptarët kanë epërsi ndaj serbëve, Serbia do ta humb çdo luftë që nisë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, tani kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në emisionin Kojshia Show, ka folur për tensionet e fundit në veri të Kosovës për çështjen e targave si dhe kërcënimeve të vazhdueshme të Serbisë, shkruan Korrespodenti. Berisha ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, duhet ta dijë se...
Lajme

Berisha: Në Kosovë po shihet si patriot, por Edi Rama është duke i dëmtuar rëndë Hashim Thaçin e Kadri Veselin – Ja pse!

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, në emisionin Kojshia Show, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ai po i bën tradhtinë Kosovës, shkruan Korrespodenti. Berisha tha se fjalimi i Edi Ramës në Këshillin e Evropës jo vetëm që nuk ndihmoi krerët e UÇK’së që po gjykohen...
Lajme

“Po don me na marr “dimen” i ranë, kurrë si dihet”, Selim Pacolli publikon fotografi me uniformën e UÇK’së pas situatës në veri

Ish- nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli, ka publikuar një fotografi me uniformën e UÇK-së. Këtë foto, Pacolli e ka lidhur me situatën e tensionuar në veri të Mitrovicës. “Po don me na marr “dimen” i ranë, kurrë si dihet! Pak më janë vjetrue, po edhe i herë kryjnë punë!”, ka...
1 2 3 5
Page 1 of 5