archive5 Nëntor, 2022 - 23:41

Lajme

Aksident i tmerrshëm, vetura bie 27 metra poshtë rrugë – 1 i vdekur e 3 të lënduar

Sot rreth orës 18:00, në aksin rrugor Prevallë–Shtërpcë, tek vendi i quajtuar ‘’Kthesa e Kites‘’, në afërsi të shtëpizës së rojeve të pyjeve në Shtërpcë ka ndodhur një aksident komunikacioni rrugor, ku është përfshirë një automjet i udhëtarëve me targa të Maqedonisë së Veriut. Kështu ka bërë të ditur Drejtoria...
Lajme

Halil Matoshi kërkon arrestimin e Goran Rakiqit

Halil Matoshi, njohës i çështjeve politike, ka reaguar në lidhje me vendim e Listës Serbe, për tu larguar nga institucionet e Kosovës. Matoshi, ka thënë se, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka bërë tradhti kundër shtetit, duke thirre në rebelim dhe se i njëjti duhet të arrestohet. Tutje, ai...
Lajme

Milaim Zeka: Shtrenjtë kemi me i pagu veprimet e Kurtit

Gazetari Milaim Zeka ka kritikuar sjelljen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në raport me situatën në veri. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se Kurti ka shkatërruar çdo gjë sa ishte në opozitë, duke shtuar se të njëjtën gjë po e bën tash në pozitë. Sipas...
Lajme

Meliza Haradinaj: Opozita të mos e përdor Serbinë për vota e sulm ndaj qeverisë – kështu e godasin veten dhe Kosovën

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit, ku përfaqësuesit serbë vendosën që të largohen nga institucionet, ndërsa disa zyrtarë policorë zhveshën uniformat. Me këtë rast, Haradinaj-Stublla ka këshilluar partitë opozitare që të mos i përdorin këto zhvillime për vota...
1 2 3
Page 1 of 3