archive4 Nëntor, 2022 - 22:55

Lajme

Biden: Mos u shqetësoni, SHBA do të çlirojë Iranin

Presidenti i SHBA-së Joe Biden u tha mbështetësve në një tubim parazgjedhor që të mos shqetësohen sepse SHBA-ja do të “çlirojnë Iranin”. “Mos u shqetësoni, ne do të çlirojmë Iranin”, tha Biden të enjten në Kaliforni, gjatë një tubimi të fushatës demokrate për zgjedhjet e ardhshme afatmesme të 8 nëntorit...
Lajme

Ironizon Syla: Ku jeni o populli i Albin Kurtit, u zbythët a?

Analisti Valon Syla, përmes një postimi në Facebook, ka ironizuar me qeverinë Kurti dhe mbështetësit e tij duke kërkuar që ata të shfaqën për të dalur në veri të Kosovës, duke dashur të sjellë në kujtesë kohën kur Kurti dhe mbështetësit e tij dilnin për të rrëzuar kamionë më mallra...
Lajme

A po vdes “Ballkani i Hapur”, nisma që e bëri lëmsh Ballkanin Perëndimor?

Në kuadër të Procesit të Berlinit, gjashtë vendet e Ballaknit Perëndimor dje kanë nënshkruar tri marrëveshje për njohjen reciproke të letërnjoftimeve, të diplomave universitare dhe të kualifikimeve profesionale. Kryemnistri i Kosovës, Albin Kurti e ka mirëpritur marrëveshjen për njohjen reciproke të letërnjoftimeve që mundëson lëvizjen e lirë ndërmjet Kosovës dhe...
Sporti

Kosovari thyen rekord, mbajti 1530 kilogramë në trup

Bujar Muli, i njohur si “Herkulesi” nga Vushtrria ka deklaruar se thyer edhe një rekord botëror. Muli ka mbajtur në pjesën e përparme të trupit 1530 kilogramë. Videoja për thyerjen e këtij rekordi është publikuar nga gazeta zvicerrane “20 Minuten”. ”Rekordi i cili ka qen me mbajt peshen 1483 kg...
Lajme

Daçiq: Plani franko-gjerman, i papranueshëm për Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se plani franko-gjerman në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, është i papranueshëm për Serbinë. Bashkimi Evropian konfirmoi të premten se tashmë ka marrë përgjigjet nga Kosova dhe Serbia për këtë plan. BE-ja u bëri thirrje palëve që ta shfrytëzojnë...
1 2 3 4
Page 1 of 4