archive1 Nëntor, 2022 - 23:54

Benjamin Netanyahu
Lajme

Netanyahu synon kthimin në pushtet përmes zgjedhjeve të reja

(REUTERS) Më 1 nëntor, Izraeli mban zgjedhjet e pesta në më pak se katër vjet. Të përfshirë në një cikël zgjedhjesh prej vitit 2019, votuesit shpresojnë që këtë herë do t’i japin fund bllokadës politike në këtë shtet. A do të fitojë Netanyahu? Ish-kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, synon të rikthehet...
Lajme

A është Rron Gjinovci mysliman? Befason me përgjigjen

Aktivisti Rron Gjinovci, ka qenë i ftuar në emisionin “8a8” në ATV, me autore Adelina Ismailin. Ai në këtë emision ka folur edhe për besimin e tij. I pyetur se a është mysliman, Rron Gjonovci ka dhënë një përgjigje, me të cilën ka befasuar shumë kënd, transmeton Korrespodenti. “Unë vi...
Lajme

Fitore Pacolli nga VV: Amerika mund të shqetësohet, por ne jemi shtet i pavarur dhe marrim vendimet vetë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka deklaruar se nuk janë rrezikuar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me planin për të shkallëzuar zbatimin e vendimit për targat. Pacolli në RTV Dukagjini, deklaroi se ShBA-të “kanë të drejtë të shqetësohet”, por sipas saj, Kosova po vepron si shtet. “Mund...
Biznes

Kërkohet që shtesat t’i jepen edhe punëtorëve të sektorit privat

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat të Kosovës kërkon nga Qeveria e Kosovës shtesa edhe për punonjësit e sektorit privat. Një ditë pasi u ekzekutuan mjetet shtesë për punonjësit publikë, të përfshirë në Pakon kundër inflacionit, përfaqësuesit e punonjësve privatë kanë kërkuar të njëjtin benefit nga shteti. Kryetari...
1 2 3
Page 1 of 3