archiveNëntor 2022

Lajme

Matoshi i reagon Osmanit e Kurtit për vrasjen e 35-vjeçares: Ka kush shkruan poezi, ka kush vajton, veproni!

Vrasja e 35 vjeçares shtatzënë në oborrin e QKUK-së ka ngritur reagime te shumëta në vend, raporton Gazeta10. Krerë të shtetit e të partive politike, përmes shkrimeve në rrjete sociale dënuan rastin, derisa bënë thirrje për drejtësi. Mirëpo, për reagimet e krerëve të shtetit, presidentes Vjosa Osmani, e kryeministrit Albin...
Lajme

Reagimet tmerruese nga liderët politikë për vrasjen e gruas shtatzënë në QKUK: Albin Kurti, Vjosa Osmani, Ramush Haradinaj

Një grua shtatzënë u vra sot në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Siç ndodh rëndom, politikanët nuk ndalen së reaguari në Facebook. Por kësaj here, disa prej këtyre reagimeve ishin tmerruese dhe tregojnë për mungesë të ndërgjegjjes së mjaftueshme për t’u përballur me problemin. Ky është rasti i...
1 2 3 76
Page 1 of 76