archive3 Tetor, 2022 - 23:57

Lajme

Basha tregon si mund t’i marrin mësuesit pagat e shtatorit

Deputeti i zëshëm i VV-së, Dimal Basha ka thënë se paga duhet të meritohen, duke dhënë sinjale se mësimdhënësit mund t’i marrin pagat e shtatorit, nëse zëvendësojnë orët e humbura gjatë grevës. "Pak koncentrim ju lutëm!!!, ka shkruar Basha. “E vetmja fjali që pajtohem është “rroga duhet të meritohet,” e...
Lajme

Këto janë pajisjet që i zënë “hajnat e rrymës”

Me qëllim të avancimit të shërbimeve të leximit të njehsorëve elektrikë, KEDS ka vënë në funksion përdorimin e pajisjes më të re teknologjike të këtij lloji, e njohur si UNITECH. E veçanta e kësaj pajisjeje është se përveç që përkon me standardet më të larta teknologjike të këtij lloji, përmirëson...
Lajme

Abdixhiku zotohet se mësimdhënësit do t’u dalin pagat, Kurtin e quan “njeri të vogël”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kritikuar Qeverinë për mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Përmes një postimi në Facebook, kreu i LDK-së ka thënë se Kryeministri Kurti “nuk mund të jetojë pa krizë, prandaj dhe dënon mësimdhënësit e vendit”. “Është politikan i paaftësisë. Si...
1 2 3 4
Page 1 of 4