archive2 Tetor, 2022 - 23:27

Lajme

Mediumi turk: Për 10 vjet Kosovës i ikën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë qytetarë, një shifër alarmante krahasuar me numrin e banorëve që sipas regjistrimit të popullsisë nuk është as 1 milionë e 800 mijë. “Në Kosovë brenda 10 viteve e kanë braktisur vendin 529.647 qytetarë ose 30 për qind e popullsisë së përgjithshme....
Lajme

Milaim Zeka: Shkëmbimi i territoreve, e vetmja zgjidhje për Kosovën

Analisti Milaim Zeka thotë se zgjidhja më e mirë për një marrëveshje dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është shkëmbimi i territoreve. Në një intervistë për Euronews Albania Zeka u shpreh se nga dokumentet e diplomatëve europianë që qarkullojnë, duket se një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë është afër, po ajo...
Lajme

59-vjeçari në Obiliq denoncon në Polici ish-partneren e tij nga Shqipëria: ‘Erdhi prej Tiranës, deshi t’mi kallë edhe teshat’

Rastet e dhunës e telashet në familjet kosovare, shpesh përfundojnë në Polici. Gratë që janë viktimat më të shpeshta jo rrallëherë kërkojnë ndihmë si pasojë e dhunës që përjetojnë. Por ka raste kur ndodh edhe e kundërta. Sinjali mëson se një burrë në fshatin Milloshevë të Obiliqit e ka denoncuar...
1 2 3
Page 1 of 3