archive29 Shtator, 2022 - 23:51

Lajme

Molliqaj: Është e udhës që greva të vazhdojë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliaj ka thënë se shkollat që janë deklaruar deri tani që i ka parë nga Vushtrria, Prishtina dhe të tjera kanë qenë në masë ta madhe për vazhdimin e grevës. Sipas tij, e rrugës do të ishte që greva të vazhdojë. “Unë e kam vajzën vet...
Biznes

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës

Çmimi i naftës dhe benzinës rritet pas orës 20:00 të kësaj të enjteje. Nafta do të shitet 229 lekë për litër, 10 lekë më shumë se një ditë më parë, kurse benzina 8 lekë më shumë, me 203 lekë/ litër, raporton Top Channel, transmeton Paparaci. Çmimi i gazit nuk ka...
Lajme

Bunjaku: Kurti u ka shpallur luftë qytetarëve

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku, ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me të ardhur në pushtet, i ka thyer shumicën e parimeve të tij, të kohës sa ishte në opozitë. Bunjaku u shpreh se Kurti është duke u viktimizuar vazhdimisht, dhe sipas saj, ai u ka shpallur luftë...
1 2 3 4
Page 1 of 4