archive25 Shtator, 2022 - 23:59

Lajme

Në Serbi bien lindjet e fëmijëve, popullsia veç po zvogëlohet

Serbia parashihet të “zvogëlohet” edhe më tepër. jo për shkak të numrit të ulët të popullatës. Ivan Marinkoviq, demograf në Serbi, ka deklaruar se të gjitha vlerësimet tregojnë se do të kenë 700 mijë njerëz më pak se në vitin 2011, kur ishte bërë regjistrimi i popullsisë. Sipas tij, Serbia...
Lajme

Kurti: Të licencohen mjekë nga mërgata dhe trojet shqiptare

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, i udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, në mbledhjen e dytë theksoi urgjencën e reformave të thella si dhe veprimeve të menjëhershme në përmirësimin e shërbimeve. Ai tha se synimi kryesor përpos dhënies së shërbimeve është mbërritja e standardit më të lartë të mundshëm në kujdesin shëndetësorë...
ShowBiz

Jepet premiera e serialit “Tre Vllaznit” në ATV, situata dramatike në episodin e parë

Sonte filloi transmetimi i episodit të parë i serialit “Tre Vllaznit” në ATV, i cili ka bërë bashkë emrat më të njohur të filmit dhe televizionit në Kosovë, transmeton Korrespodenti. E njohur ndryshe edhe si “komedi situatash”, forma e artit të argëtimit “sitcom” përfshin një kast të vazhdueshëm personazhesh në...
Lajme

SBASHK-u del me njoftimin e fundit

Sindikata e Arsimit ka njoftuar se greva do të vazhdojë. Përmes një komunikate për media, SBAShK-u deklaron se janë të zhgënjyer me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, pasi ky i fundit sot i cilësoi si “sindikalistë të PAN’it”. “Të gjendur në këtë situatë e të zhgënjyer nga këto deklarime të...
ShowBiz

Moderatori provokon Ramushin për Anitën. Reagimi i ish-kryeministrit do të ju lë pa mend!

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë i ftuar ishte ish-kryeministi i Kosovës dhe kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, i cili rrëfeu ngjarje të ndryshme nga jeta e tij gjatë kohës së luftës, poashtu edhe angazhimin politik të pas luftës. Në një moment gjatë intervistës, moderatori e ngacmoi ish-kryeministrin HARADINAJ për...
Lajme

Plaku që ishte dëshmitar në Hagë habitë Ramush Haradinajn me atë që i jep. Shikoni reagimin e tij!

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë i ftuar ishte ish-kryeministi i Kosovës dhe kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, si dhe Milazim Thaçi, i cili njihet edhe për dëshminë e tij kundër Sllobodan Millosheviçit në Hagë. Milazim Thaçi, në këtë emision e befason Haradinajn, duke i sjellë një dhuratë të veçantë,...
Lajme

Haradinaj: Disa e pësuan keq në burgjet e Serbisë, disa vdiqën – Kurtit i priu fati të japë intervistë nga aty

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka dyshime për trajtimin e Albin Kurtit në burgjet e Serbisë gjatë viteve të luftës. Në emisionin Kojshia Show, këtë javë i ftuar ishte ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili rrëfeu ngjarje të ndryshme nga jeta e tij gjatë kohës së luftës,...
1 2 3
Page 1 of 3