archive24 Shtator, 2022 - 21:38

Lajme

Aksion i madh i Policisë në Prishtinë, arrestohen disa persona

Një aksion i madh i Policisë së Kosovës ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës rreth orës 20:00, në Prishtinë, saktësisht në rrugën “Gazmend Zajmi” në lagjen Aktash. Lajmin për Albanian Post e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Sot rreth orës 19:45, një...
Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam marrë sot nga aktivistet dhe aktivistët e PDK-së dhe interesimit të madh të mediave, për mospraninë time në „Konventën programore të PDK-së“, ndjej obligim personal që ta bëj një sqarim publik. Mungesa ime sot ka të bëjë me mospajtimin tim...
ShowBiz

Zbulohet e vërteta: A janë ndarë Armonda dhe Flamuri?

Kur flasim për çiftet që kanë bërë bujë të madhe në rrjete sociale, Flamuri dhe Armonda janë ndër të parët që na kujtohen. Historia e tyre e dashurisë u bë e njohur për opinionin saktësisht nga rrjetet sociale. Pak më shumë se një javë më parë, ajo habiti kur zbuloi...
Sporti

Kosova në avantazh ndaj Irlandës, Muriqi me supergol

Kosova sapo ka kaluar në avantazh ndaj Irlandës së Veriut në Belfast, shkruan Gazeta Metro. Është Vedat Muriqi ai i cili shënoi për 0-1 ndaj britanikëve. Sulmuesi kosovar arriti për mrekulli që t’i ikë Jonny Evans’it dhe të plasojë goditje nga jashtë zonës së rrezikut, goditje e cila nuk u...
Biznes

Për herë të parë nga janari, bien ndjeshëm çmimet e naftës

Çmimet e naftës kanë rënë për rreth 5%, në nivelin më të ulët për tetë muajt e fundit, përderisa dollari ka arritur fuqinë më të madhe në dy dekadat e fundit. Çmimet po bien mes frikës së inflacioni në rritje do t’i shtyjë ekonomitë e mëdha drejt një recesioni, kështu...
Lajme

Kosova e Shqipëria me stërvitje të përbashkëta ushtarake

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se Forcat e Armatosura të Kosovës (FSK) dhe Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë kryer stërvitje të përbashkëta ushtarake. Mehaj ka shkruar në Facebook se këto stërvitje janë kryer para dislokimit të tyre në Mbretëri të Bashkuar për stërvitje të tjera...
Lajme

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Ai ka njoftuar se njësitet policore të Policisë së Kosovës kanë dalë në vend të ngjarjes dhe po merren me rastin....
Shëndeti

Këshilat e duhura që të mos kuptoheni fare se keni pirë duhan

Nëse jeni duhanpirës dhe nuk rrini dot pa ndezur një cigare në makinë, shtëpi, ky mund të jetë problem pasi aroma e duhanit është një nga më të vështirat për t’u larguar. Mund të provoni të gjitha llojet e dedorantëve, por nëse e ndizni vazhdimisht cigaren në këto ambiente, nuk...
1 2
Page 1 of 2