archive23 Shtator, 2022 - 23:38

Lajme

Ky është vendimi i fundit i SBASHK’ut për grevën

Shumica e kryetarëve të Sindikatave Komunale janë kundër propozimit të dhënë nga deputeti i Vv-së, Ardian Gola për të zëvendësuar metodën aktuale të grevës me atë të mos vendosjes së notave për nxënësit. Kështu merr vesh“Gazeta Blic” nga burime të saj brenda kësaj mbledhjeje që po zhvillohet online. Ky propozim...
Lajme

Bondsteel e “lidhë” rrymën me KEK’un

Kampi Bondsteel i KFOR-it amerikan është lidhur sot me sistemin e rrjetit elektrik të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri Mbrojtjes, Armend Mehaj. Mehaj tha se në ceremoninë e lidhjes së rrjetit elektrik morën pjesë kryeministri Albin Kurti, ministri Xhelal Sveçla, ambasadori Jeffrey Hovenier, si dhe shumë personalitete...
1 2 3
Page 1 of 3