archive22 Shtator, 2022 - 22:38

Lajme

I riu në Prishtinë kapet në flagrancë nga Policia

Konsumimi i drogës dhe mbajtja e armëve pa leje është një dukuri që po lulëzon në të gjitha qytetet dhe po prek në veçanti të rinjtë, duke e dëmtuar shëndetin e tyre dhe cenuar sigurinë e qytetarëve. Një rast i tillë ka ndodhur edhe sot në rrugën ‘Egnatia’ të lagjes...
Lajme

​Limaj: Kurti ia ka nis me fol si Vuçiqi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës është kthyer në qeveri të administrimit dhe mirëmbajtjes, ku Albin Kurti po duket si administrator e Hekuran Krasniqi si kontabilist. Sipas tij, kryeministri Kurti është administrator dhe e ka një kontabilist për mbledhjen dhe shpërndarjen e parave sepse...
Lajme

Edi Rama e konfirmon: Shqipëria do të marr dronët Bayraktar

Edhe Shqipëria do t’i shtojë dronët Bayraktar në arsenalin e armëve ushtarake. Këtë gjë e ka konfirmuar mbrëmjen e kësaj të enjte kryeministri shqiptar, Edi Rama. “Duke parë rrjedhën e ngjarjeve, Shqipëria do të marr dronët Bayraktar të prodhuar nga Turqia”, ka deklaruar Rama në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut....
Lajme

Publikohet video, një grua u sulmua nga qentë në Prishtinë

Një grua raportohet se është sulmuar sot nga qenët endacak në Prishtinë. Vrojtuesit e Lagjes kanë publikuar një video ku shihet autoambulaca në vendin e ngjarjes. Gruaja e cila dyshohet se është sulmuar nga qenët shihet duke hyrë brenda makinës së autoambulancës. Paparaci ka kontaktuar me Policinë e Kosovës dhe...
Lajme

Dy taksistë rrihen mes vete në Prishtinë, dalin pamjet

Dy burra që punojnë si taksistë janë rrahur mbrëmë mes vete në qendër të Prishtinës, konkretisht në rrugën “Luan Haradinaj”, pas një mosmarrëveshjeje në komunikacion. Në videon e dërguar nga një qytetar në adresë të Klankosova.tv, shihet teksa dy personat fillojnë të përleshen pranë rrugës dhe e vazhdojnë përleshjen fizike...
Sporti

Futbollistët e Kosovës me gjest të madh, vizitojnë fëmijët e prekur me kancer dhe i shpërndajnë dhurata

Federata e Futbollit e Kosovës është bërë pjesë e fushatës “Bashkohu, Shpëto Jetë“ të organizatës “Action for Health”, në kuadër të Muajit të Ndërgjegjësimit për Kancerin te Fëmijët, me ftesë të kryetarës së kësaj organizate, Nezaqete Rukovci. Me këtë rast, sot, presidenti Agim Ademi, në shoqëri të drejtorit të Kombëtares,...
Op/Ed

Tri rrugët drejt fundit të luftës së Putinit

Shkruan: Thomas L. Friedman, The New York Times Java që lamë pas ishte javë interesante për të qenë në Evropë e për të biseduar rreth Ukrainës me ekspertë të sigurive kombëtare, zyrtarë dhe biznese. Ukraina me aleatët e saj detyruan forcat pushtuese ruse në një tërheqje mbrapsht të vrullshme nga...
1 2 3 4
Page 1 of 4